مدیریت اخبار  

پلاسمای غنی از پلاکت یکی از بهترین روش‌ها برای درمان ریزش مو

0 نظرات
439
۰۴-خرداد-۱۳۹۸

پلاسمای غنی از پلاکت یکی از بهترین روش‌ها برای درمان ریزش مو

پلاسمای غنی از پلاکت یا همان پی آر پی یکی از روش‌های بسیار مؤثر در درمانی طبیعی رشد موی سر، ابرو و ... در زنان و مردان محسوب می‌شود. معمولاً در روش پی آر پی سلول‌های بنیادی خود بیمار گرفته و بعد دوباره به بیمار تزریق می‌شود. روش درمانی پی آر پی یکی از روش‌های  بسیار مؤثر در درمان  و پیشگیری از طاسی سر به شمار می‌رود که معمولاً بعد از شروع ریزش و کاهش حجم موی سر پزشکان  انجام آن را به افراد توصیه می‌کنند.

می‌توان از مزایای روش پی آر پی به عدم خونریزی، عدم نیاز به انجام جراحی و انجام آن در کوتاه‌ترین زمان ممکن اشاره کرد. پی آر پی یکی از روش‌های بسیار ایمن برای تقویت مو بوده که پزشکان و متخصصان برای درمان بیمارانی که به تازگی دچار عارضه طاسی ارثی شده‌اند، توصیه می‌کنند. معمولاً پزشکان به افراد توصیه می‌کنند به محض مشاهده علائم ریزش و کاهش حجم مو برای انجام پی آر پی به پزشک مراجعه کنند؛ زیرا ممکن است بر اثر گذر زمان و افزایش ریزش مو هیچ فولیکول زنده‌ای در موها وجود نداشته باشد. در صورتی که فولیکول زنده‌ای در موی فرد وجود نداشته باشد بیمار برای جبران طاسی و کاهش حجم مو باید جراحی کاشت مو را انجام دهد. 

چگونگی عمل کرد پی آر پی 

با آنکه روش تزریق پی آر پی در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود، ولی نیاز به دقت بالا در تزریق دارد. محلول پی آر پی باید در داخل لایه‌ زیرین پوست سر تزریق شود تا بتواند به راحتی فولیکول‌های مو را که ضعیف شده‌اند را تقویت کند. پس از تزریق، محلول به سلول‌های رشد مو رسیده و  باعث می‌شود سلول‌ها جان تازه به خود بگیرند و شروع به فعالیت کنند و رشد مو را از سر گرفته شود.

برای شروع تزریق پی آر پی پزشک معالج برای آنکه بیمار هیچ‌گونه دردی احساس نکند ابتدا پوست سر بیمار  را بی‌حس می‌کند و سپس خونی که از خود بیمار گرفته شده را در دستگاه سانتریفوژ قرار می‌دهد تا بتواند سلول‌های رشد را از آن استخراج کند و سپس پس از آماده شدن، آن را در قسمت‌های که نیاز به تقویت دارد  تزریق می‌کند.

 

بعد از پایان کار به دلیل تزریق، پوست سر بیمار کمی ملتهب می‌شود که رفع این عارضه نیازی به استفاده دارو ندارد؛ زیرا پس از گذشت یک الی 2 روز به طور کلی از بین می‌رود. برای رسیدن به نتیجه مطلوب معمولاً باید تزریق پی آر پی حدود 5 مرتبه با فاصله 3 تا 4 هفته‌ای برای بیمار انجام شود البته تعداد جلسات  در افراد مختلف متفاوت است و عموماً برحسب تراکم مو، حجم ریزش و ... تعیین می‌شود اما عمدتاً تمام افراد به 5 جلسه پی آر پی نیاز دارند. ممکن است پزشکان برای برخی از بیماران برای رسیدن به نتیجه مطلوب تکرار پی آر پی را بعد از گذشت 6 الی 9 ماه از دوره اول دوباره تجویز ‌کنند. تزریق پی آر پی به دلیل کم هزینه بودن و نداشتن دوران نقاهت طرفداران بسیاری دارد.

 

0.0
آخرین ویرایش: چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۴۶
اخبار مشابه:
پلاسما پلاسمای غنی از پلاکت یکی از بهترین روش‌ها برای درمان ریزش مو

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

درباره کلینیک سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات تماس