مدیریت اخبار  

پس از کاشت مو از مصرف این خوراکی‌ها غافل نشوید

0 نظرات
234
۰۲-اسفند-۱۳۹۷

پس از کاشت مو از مصرف این خوراکی‌ها غافل نشوید

عادات غذایی در رویش موها تاثیر مستقیم می‌گذارد اما متأسفانه از آنجاییکه امروزه بسیاری از افراد به دلیل مشغله‌های فکری و شغلی تغذیه مناسب ندارند، ریزش مو بسیار شایع شده است. در افرادی که ریزش مو موجب طاسی شده است بهترین راه "کاشت مو" است. اگر بیماران پس از کاشت به خوبی از موهای پیوندی مراقبت کنند، نتایج کاشت مو بسیار ماندگار خواهد بود. یکی از موثرترین روش‌ها برای حفظ و نگه‌داری موهای پیوندی رعایت رژیم غذایی سالم و مقوی است.

مصرف ویتامین‌ها و مکمل‌ها مناسب برای رشد موهای کاشته شده 

موهای پیوندی برای رشد و ماندگاری نیاز به غذای کامل دارد. بیماران پس از کاشت باید از رژیم‌های غذایی حاوی کلسیم، آهن، منیزیم، زینک و ویتامین E، B، C و A پیروی کنند. هم‌چنین توصیه می‌شود بیماران پس از کاشت هفته‌ای 2 بار غذاهای دریایی استفاده کنند؛ زیرا   این دسته از مواد غذایی نگهدارنده فولیکول‌های مو هستند.

غذاهایی بسیار مفید بعد از کاشت مو 

بهترین غذاها که بیماران می‌توانند بعد از کاشت مو برای رشد و نگهداری موهای کاشته شده خود مصرف کنند عبارتند از سبزیجاتی مانند اسفناج، کلم بروکلی، فلفل و گوجه فرنگی است. بیماران باید به یاد داشته باشند که مصرف انواع مغزها و حبوباتی مانند عدس، لوبیا و نخود برای حفظ فولیکول‌های موهای کاشته شده بسیار موثراست.

بعد از کاشت موی طبیعی، بیماران با یک شوک بزرگ ریزش تمام موهای کاشته شده روبرو خواهند شد که معمولا بعد از گذشت حدودا 40 الی 50 روز موها مجدد رشد می‌کند این در حالیست که بیماران می‌توانند با داشتن رژیم غذایی مناسب این دوره را کوتاه کنند. افراد در این دوره می‌توانند مواد غذایی حاوی آهن و زینک را بیش‌تراستفاده کنند. 

 

نوشیدن روزانه 8 لیوان آب نیز در حفظ فولیکول‌های مو نقش مهمی دارد؛ زیرا مصرف مایعات مانع از خشکی سر و ریزش مو می‌شود. بیماران باید پس از جراحی وزن خود را ثابت نگه‌دارند؛ زیرا نوسان وزن موجب ریزش مو می‌شود.

 

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
پس از کاشت مو از مصرف این خوراکی‌ها غافل نشوید

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

درباره کلینیک سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات تماس