مدیریت اخبار  

آیا می دانید رابطه زناشویی بعد از کاشت مو بر موفقیت عمل تاثیر می گذارد؟

0 نظرات
442
۱۴-اسفند-۱۳۹۷

آیا می دانید رابطه زناشویی بعد از کاشت مو بر موفقیت عمل تاثیر می گذارد؟

ممکن است برای شما داشتن رابطه عاطفی و جنسی خیلی مهم باشد، همانطور که می دانید یکی از دلایل استحکام زندگی زناشویی داشتن یک رابطه عاطفی و جنسی مناسب است و این موضوع که شاید بعد از کاشت مو نتوانید تا مدت‌ها با همسر خود رابطه عاشقانه داشته باشید، باعث شود که از کاشت مو طبیعی در قسمت طاس سر خود امتناع کنید.

حال این سوال پیش می‌آید که واقعا بعد از کاشت مو نباید هیچ گونه رابطه عاطفی و جنسی داشته باشیم؟ چقدر زمان نیاز است تا بتوانیم دوباره یک رابطه جنسی را با همسرمان آغاز کنیم؟ در گذشته اعمال جراحی کاشت مو تحت بیهوشی کامل و به روش‌های بسیار سخت انجام می‌شد و زخم‌های بسیاری نیز در ناحیه اهدا و پیوند ایجاد می‌شد به گونه‌ای که گاه بیماران با خطر ابتلا به عفونت، خونریزی، درد و تورم مواجه می‌شدند. به همین دلیل کاشت مو در گذشته دوران نقاهت بسیار طولانی داشت و بیماران مجبور بودند برای بهبود شرایط جسمی به مدت 6 الی 8 ماه رابطه جنسی نداشته باشند.

اما امروزه با توسعه علم و تکنولوژی جراحی کاشت مو تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیماران پس از جراحی دچار زخم بسیار زیاد و عمیق نمی‌شوند به همین دلیل دوران نقاهت پس از کاشت به شدت کاهش یافته است، به گونه‌ای که بیمار یک هفته پس از جراحی می‌تواند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهد. 

 

بیماران باید به خاطر داشته باشند پس از کاشت مو نباید طبق توصیه پزشک فعالیت‌های جسمانی سنگین که موجب افزایش تپش قلب و جریان خود می‌شود، انجام دهند؛ زیرا افزایش ضربان قلب باعث افزایش جریان خون در رگ‌ها و در نهایت ریزش موهای کاشت شده می‌شود. رابطه جنسی نیز جزو فعالیت‌های جسمانی سنگین محسوب می‌شود بنابراین به بیماران توصیه می‌شود 30 الی 40 روز پس از جراحی از داشتن رابطه جنسی خودداری کنند و حتما با مشورت پزشک وارد رابطه شوند.

 

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:
آیا می دانید رابطه زناشویی بعد از کاشت مو بر موفقیت عمل تاثیر می گذارد؟

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

درباره کلینیک سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات تماس