پیلینگ و لایه برداری  

لایه برداری و پیلینگ پوست صورت

برای لایه برداری و پیلینگ پوست صورت، از روش های مختلف شیمیایی استفاده می شده و هنوز هم ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد. اما لیزرها این روزها جای روش های شیمیایی را گرفته اند چرا که با کمترین عارضه احتمالی و ماندگارترین اثر همراه هستند. پاکسازی پوست صورت با لیرز صورت جز روش های پرطرفدار است چرا که با کمک این روش لایه های آسیب دیده پوست برداشته می شوند که به دنبال آن چین و چروک ها کاهش یافته، لکه های پوستی بهبود پیدا کرده و جای جوش و کک و مک ها از بین خواهند رفت. همچنین درمان جوش صورت بعضی از انواع جراحت‌های پوست، آسیب‌های غیر سرطانی و قرمزی رگ‌ها، ترمیم و پاکسازی پوست درمان می شوند. با این حال تمام این خدمات با بهترین و پیشرفته ترین دستگاه ها و به طور کلی با جدیدترین روش‌های روز دنیا در کلینیک بزرگ سعادت ( زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی ) انجام می شود.

برای پیلینگ و لایه برداری پوست از چه روش هایی می توان استفاده کرد؟

 • با استفاده از بهترین مواد پیلینگ پوست
 • دستگاه میکرودرم ابریژن
 • دستگاه‌های لیزر CO2 و لیزر فراکشنال

برای همین برای زیبایی پوست می توان از روش های لایه برداری پوست و پیلینگ شیمیایی بهره برد. در کلینیک بزرگ سعادت شما میتوانید از تمامی این خدمات بهرمند شوید. پزشکان و متخصصان کلینیک بزرگ سعادت شرایط پوست شما را بررسی و بهترین و کم عارضه ترین روش را برای لایه برداری پوست صورت که به شما پیشنهاد می دهند.

لیزر CO2 و لیزر فراکشنال بهترین روش برای لایه برداری پوست صورت

 لیزر CO2 و لیزر فراکشنال برای لایه برداری پوست جز روش های درمانی موثر هستند. از این روش برای درمان مشکلات سطحی پوستی می توان استفاده کرد. با کمک این روش لایه های آسیب دیده پوست برداشته می شود تا جایی که ظاهری مسطح برای پوست ایجاد شود. این روش باعث لایه برداری پوست و در مقابل جوان سازی پوست می شود. برای همین این روش درمانی می تواند برای افرادی که به دلیل افزایش سن با مشکلات پوستی مواجه شده اند، مناسب باشد. لیزر CO2 یا لیزر فراکشنال یکی از روش های درمانی پیشنهادی برای لایه برداری و جوان سازی پوست صورت از طرف کلینیک بزرگ سعادت است.

میکرودرم ابریژن، آیا جزو روش های پیشنهادی کلینیک سعادت است؟

یکی از مزیت های میکرودرم ابریژن این است که یک روش کانملا غیر تهاجمی و همچنین غیر شیمیایی است. میکرودرم ابریژن با کمک یک اسپری میکرو کریستال پوست را لایه برداری کرده و باعث جوانسازی پوست می شود. این روش باعث تحریک کلاژن سازی پوست می شود. برای همین بعداز چند جلسه درمان پوست ظاهری جوان تر و شاداب تر پیدا می کند. به غیر از جوانسازی پوست و لایه برداری، با کمک این روش می‌توان به سفید کردن پوست پرداخت. میکرودرم  یک روش درمانی بسیار ایمن‌تر در مقایسه با روش قدیمی درم ابریژن است.

پیلینگ با مواد شیمیایی، پیشنهاد می شود؟

این روش هم مانند دو روش قبلی ذکر شده باعث جوان سازی پوست و لایه برداری پوست می شود. البته لایه برداری پوست با یک محلول شیمیایی که این حلول شیمیایی علاوه بر جوانسازی پوست و لایه برداری، باعث رفع تیرگی پوست هم می شود. این روش برای از بین بردن کک و مک صورت مناسب بوده  ، در این روش پوست بیمار صاف‌تر شده، ظاهر پوست متوازن‌تر و یکنواخت‌تر می‌شود، و چروک‌های پوست کاهش پیدا می‌کند.

اسیدهای استفاده شده در روش پیلینگ شیمیایی چیست؟

اسیدهای استفاده شده در این حالت معمولاً اسید گلیکولیک، تری‌کلرواستیک اسید (TCA)، محلول جسنر، اسید لاکتیک، و اسید سالیسیلیک است.

نکته!

هر چه محلول استفاده شده برای این کار قوی‌تر باشد، لایه‌های عمیق‌تری از پوست تحت تاثیر محلول قرار می‌گیرد و نتایج حاصل از درمان بهتر خواهد بود. اما زمانی می توان توقع چنین نتیجه ای را داشت که این کار توسط متخصصان مجرب و متبحر صورت گیرد.

لایه برداری پوست به روش پیلینگ با مواد شیمیایی چه طور انجام می شود؟

دراولین مرحله پوست باید تمیز شود و از هر مواد آرایشی و بهداشتی عاری باشد. بعد از آن از ژل مخصوص در گوشه‌های چشم، بینی و دهان بیمار استفاده می‌شود. پس از این کار مواد لایه بردار شیمیایی بر روی صورت بیمار قرار می‌گیرد.

آیا این روش ماندگار است؟

لایه بردار شیمیایی استفاده شده، ممکن است پس از گذشت مدت زمان مناسب خنثی شده و تاثیر خود را از دست بدهد. پس از خنثی شدن مواد شیمیایی، صورت بیمار شسته می‌شود و از کرم مخصوص و نیز کرم ضد آفتاب بر روی صورت استفاده خواهد شد.

دوره نقاهت، پیلینگ با مواد شیمیایی به چه صورت است؟

لایه بردارهای شیمیایی سبک (ملایم و ضعیف): نیاز به دوره نقاهت ندارد

لایه بردارهای شیمیایی متوسط: بین 7 روز تا دو هفته

لایه بردارهای عمیق (قوی): نهایت دو ماه  (هنگام استفاده از این روش معمولاً لازم است بیمار برای یک هفته فعالیت های خود (سرکاررفتن، ورزش و...) را کنار بگذارد.)

مزیت استفاده از پیلینگ یا لایه برداری پوست با روش های پیشنهاد شده  چیست؟!

 • از بین بردن جای جوش
 • روشن شدن پوست
 • کاهش منافذ باز پوست
 • شاداب سازی و جوان سازی پوست
 • جای زخم
 • رفع لک پوست
 • خط خنده
 • درمان سیاهی دور چشم

برای رسیدن به نتیجه دلخواه از طریق این روش ها به چند جلسه درمان نیاز است؟

بستگی به نوع درمان دارد اما با این حال بین 3 تا 5 جلسه درمان نیاز است.

هزینه و قیمت لایه برداری پوست به چه صورت است؟

هزینه‌ها لایه برداری و پیلینگ پوست به نوع روش درمانی مورد استفاده و تعداد جلسات درمانی بستگی دارد. برای دریافت مشاوره درباره روش‌های لایه برداری پوست صورت و هزینه لایه برداری پوست می‌توانید با شماره‌های مندرج در سایت تماس بگیرید.

در کلینیک بزرگ سعادت زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی مجموعه‌ای از روش‌های لایه برداری شیمیایی و جوان سازی پوست با سطوح متفاوت با توجه به شرایط و خواست بیمار استفاده می‌شود. رایج‌ترین روش مورد استفاده در این حالت لایه بردارهای شیمیایی است که بدون درد بوده و نیاز به دوره ریکاوری ندارد. علاوه بر این روش در این کلینیک شما می‌توانید از لایه برداری‌های عمیق‌تر نیز استفاده کنید که نیازمند دوره ریکاوری و استراحت بیشتر می‌باشد.

 

درباره کلینیک سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات تماس