مونالیزا تاچ رویکردی نوین برای تنگ کردن واژن  

مونالیزا تاچ رویکردی نوین برای تنگ کردن واژن

نوزاد هنگام تولد به روش زایمان طبیعی باید از دهانه رحم عبور و از کانال زایمان خارج شود که برای خروج ایمن نوزاد باید ورودی واژن به اندازه کافی کشیده شود. این امر گرچه یک زایمان موفق محسوب می‌شود اما ممکن است زنان را در معرض کشیدگی کانال زایمان و پوشش داخلی واژن قرار دهد.

کشیدگی کانال زایمان موجب کاهش انقباض ماهیچه واژن و قدرت دیواره‌های آن می‌شود که این امر در نهایت نارضایتی را در مقاربت جنسی برای زنان به همراه دارد.  بسیاری از زنان پس از زایمان طبیعی این عارضه را تجربه می‌کنند که برای درمان باید تحت نظر پزشک باشند.

علل گشادی واژن

علاوه بر زایمان عوامل دیگری مانند مشکلات هورمونی، سوء تغذیه، ژنتیک، تنگ کردن واژن پس از زایمان و افزایش سن می‌تواند در بروز گشادی واژن نقش داشته باشد.

زایمان

زایمان از جمله علل شایع بروز گشادی واژن است، البته برخی از زنان که زایمان خوبی را داشته و نوزاد بدون مشکل از واژن خارج شده باشد، مدتی پس از زایمان گشادی خود به خود رفع می‌شود.

مشکلات هورمونی و سوءتغذیه

افزایش سن، بالا بودن هورمون تستوسترون و سوء تغذیه نیز می‌تواند موجب بروز گشادی واژن شود. واژن نیز همانند سایر ارگان‌های بدن به مواد غذایی کافی نیاز دارد که عدم دریافت مناسب این مواد منجر به بروز اختلالاتی در واژن می‌شود.

سن

افزایش سن و یائسگی خطر گشادی واژن را به همراه دارد. البته سن به تنهایی فاکتور بروز این اختلال محسوب نمی‌شود و باید با یائسگی و یا تجربه زایمان طبیعی همراه باشد. البته نتایج برخی مطالعات نشان می‌دهد پوست واژن و دیواره‌های آن همانند پوست سایر اعضای بدن با افزایش شن دچار شل شدگی می‌شود که این امر در واژن موجب گشادی آن می‌شود.

ژنتیک

برخی زنان به صورت ژنتیکی مستعد ابتلا به گشادی واژن هستند که این امر از ابتدای دوران بلوغ می‌تواند آنها را تهدید کنند.

درمان گشادی واژن

روش‌های مختلفی مانند  نرمش‌های ویژه تنگ کردن کردن واژن، جراحی واژینوپلاستی و ... برای رفع گشادی واژن وجود دارد. اما این روش‌ها در تمام افراد پاسخگو نیست به عنوان مثال کمک از نرمش‌هایی مانند کگل، عجانی و بازآموزی اسفنکتر در زنانی که زایمان پی‌در‌پی یا چند قلوزایی داشته‌اند کاربرد چندانی ندارد. از طرفی انجام جراحی نیز خطراتی را برای افراد به همراه دارد که ممکن است برخی خطرات احتمال را نپذیرند.

امروزه استفاده از لیزرمونالیزا تاچ یکی از ایمن‌ترین، بهترین و نتیجه‌بخش‌ترین روش درمان و رفع گشادی واژن است که در تمام افراد کاربرد دارد. استفاده از لیزر علاوه بر رفع گشادی و بازگشت خاصیت ارتجاعی واژن موجب افزایش خونرسانی، کلاژ‌ن‌سازی و در نتیجه جوانسازی واژن می‌شود.

لیزر مونالیزا تاچ جزو روش‌های زیبایی کم تهاجمی است که بدون محدودیت سنی برای تمام افراد کارآیی دارد و خوشبختانه تاکنون عارضه‌ای در خصوص استفاده از آن گزارش نشده است.

فواید به‌کارگیری لیزر مونالیزا تاچ

استفاده از لیزر مونالیزا تاچ در درمان گشادی واژن علاوه بر رفع علائم و علل بروز گشادی موجب افزایش رضایت جنسی، کاهش خارش، خشکی، عفونت، آب‌رسانی بهتر به واژن و کاهش بی‌اختیاری ادرار می‌شود.

 

#گشادی واژن    #خارش واژن   #بی‌اختیاری ادرار   #رضایت جنسی  #سوء تغذیه   #زایمان طبیعی 


بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس