کاشت ابرو  

کاشت ابرو، مراحل و هزینه

ریزش مو یکی از مشکلاتی است که ممکن است هر فردی چه زن، چه مرد آن را در طول زندگی خود تجریه کرده باشد. برای جلوگیری از ریزش راه های مختلفی وجود دارد؛ همچنین برای موهای ریخته شده هم روش های متعددی وجود دارد اما مهم ترین و تاثیرگذارترین روش برای موها و ابرو های از دست رفته کاشت ابرو است. در کلینیک بزرگ سعادت (زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی) این روش با جدیدترین متدهای روز دنیا و توسط مختصصین مجرب انجام می شود. نکته حائز اهمیت این است که نتایج کاشت ابرو طبیعی، دائمی هستند و ظاهری طبیعی را برای فرد به همراه می آورد. برای کاشت ابرو نیاز به بانک موی مناسب است، چرا که برای کاشت ابرو باید مو از پشت سر برداشته شود و در نواحی خاص سر که موها نازک شده یا به خاطر هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) طاس شده است، قرار داده شود.

روش کاشت ابروی طبیعی به چه صورت است؟

برای انجام کاشت ابروی طبیعی همان طور که گفته شد نیاز به بانک موی مناسب می باشد. در این روش هر یک از پیازهای مو از ناحیه اهدا کننده گرفته شده و به دقت در نواحی مود نظر کاشته می شود و این کار تا زمانی انجام می شود که الگوی رشد موی قبلی بیمار بازسازی شود.

در  کلینیک بزرگ سعادت (زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی) یکی از روش هایی که برای کاشت ابرو طبیعی انجام می شود روش SUT است. این روش ترکیبی پیوند موی طبیعی یک روش جدید است. روش کاشت موی SUT یک روش غیرجراحی برای درمان ریزش مو  است. در این روش خبری از تیغ جراحی و به دنبال آن جای بخیه یا کم پشت شدن مو در ناحیه اهدا کننده نیست. همچنین موهای به دست آمده از طریق روش SUT  شباهت زیادی به موهای طبیعی فرد دارد. به علاوه در این روش ترکیبی خبری از عوارض نیست و شما می توانید تنها در دو جلسه به موهای طبیعی خود دست پیدا کنید.

آیا برای ترمیم موهای از دست رفته فقط باید از روش SUT استفاده کرد؟

همان طور که گفته شد، روش های مختلفی برای ترمیم موهای از دست رفته وجود دارد یکی از این روش ها روش PRP ( پی آر پی) است. ترمیم مو به روش PRP یک روش غیر تهاجمی است که به سادگی با تزریق پلاسمای غنی شده با پلاکت (PRP) در سر بیمار انجام می‌شود.

آیا قبل از کاشت ابرو باید اقداماتی انجام شود؟

بله توصیه هایی قبل از کاشت ابرووجود دارد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم:

  • بررسی سلامت عمومی بیمار از طریق آزمایش خون
  • قبل از انجام کاشت ابرونیاز است از مصرف آسپرین خودداری کنید
  • موها نباید بیش از حد کوتاه باشند و حداقل دو سانتی متر بلند شده باشند
  • روز قبل از کاشت ابرو موهای خود را با شامپوی معمولی بشویید

چرا نباید قبل از کاشت ابرو از آسپرین استفاده کرد؟

چرا که ترکیبات آسپرین موجب رقیق شدن خون و بیشتر شدن خونریزی می شود.

 چه زمانی روش ترکیبی برای کاشت ابرو بهترین روش است؟

اگر طاسی بیش از حد باشد بهتر است از روش ترکیبی استفاده کرد؛ چرا که اگر بخواهیم از روش FIT یا FUT  استفاده کنیم ممکن است ناحیه اهدا کننده دچار کم پشتی مو شود. برای پرپشت شدن مو به ظاهر طبیعی فرد در روش FUT ممکن است نیاز به برداشتن نواری به عرض ۲ تا ۲٫۵ سانتی متر و طول ۳۰ تا ۳۳سانتی متر از پشت سر بیمار باشد. در روش FIT  نیاز به گرفتن تعداد زیادی پیوند از سر بیمار می باشد، که این عامل ممکن است باعث ایجاد طاسی در پشت سر بیمار شود. در این مواقع بهترین روش برای پیوند ابرو روش ترکیبی است. روش ترکیبی یعنی اقدام دو روش FIT  و FUT است. در این روش در طی دو جلسه متوالی این روش انجام می شود. در یک روز مرحلهFUT  و روز دیگر مرحله کاشت ابروFIT انجام می شود. به علاوه دراین روش امکان پیوند ۱۶۰۰۰ تار مو در یک جلسه را برای بیماران فراهم آورده ایم.

 مزیت روش ترکیبی نسبت به سایر روش های دیگر چیست؟

بزرگترین مزیت این روش این است که سطح وسیع تری پوشش داده می شود و تراکم موهای کاشته شده نیز بهبود می یابد. با استفاده از این روش می توان دو الی سه برابر پیوند مویی که تا کنون امکان داشته را به سر بیمار پیوند زد.

در روش ترکیبی چه میزان از مو پیوند داده می شود؟

برای تعیین این مورد بستگی به میزان انعطاف پذیری پوست و تراکم موهای ناحیه اهدا کننده دارد اما به طور کلی در روش ترکیبی معمولا ۲۵۰۰ الی ۳۲۰۰ پیوند (۷۰۰۰ الی ۹۰۰۰ تار مو) از پشت سر برداشته می شود. اگر در مواردی که فرد انعطاف پذیری پوست سرش زیاد باشد و یا ایجاد جای عمل برایش مهم نباشد می توان اقدام به برداشتن ۳۰۰۰ الی ۴۰۰۰ تار مو کرد.

روش FUT  به چه صورت است؟

در روش FUT نیاز  به صرف زمان زیاد است چرا که انجام این روش بین 8 تا 10 ساعت ممکن است به طول بی انجامد. به علاوه این روش به صورت سرپایی است و نیازی به بیهوشی نیست. به علاوه فرد کاندید کاشت ابرو در حین عمل هیچ گونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند. فرآیند رشد طبیعی کاشت ابرو در بسته های ۱، ۲، ۳ یا ۴ تایی بطور میانگین انجام می شود. رشد موها بعد از کاشت ابرو شروع می شود. اما نکته مهم این است که بعد از جلسه کاشت، فردای آن روز فرد کاندید باید مجدد به پزشک جهت تعوضی پانسمان و شست و شوی سرمراجعه کند. چرا که هنگام کاشت ابرو به روش FUT مو از ناحیه اهدا کننده سر برداشته می شود و ناحیه اهدا کننده با یک بخیه ظریف بسته می شود.

پیوند موی طبیعی از چهار مرحله اصلی یعنی برداشتن پیوند، بریدن، تفکیک میکروسکوپی و کاشت ابرو تشکیل می شود. در مرحله کاشت شکاف های بسیار کوچک در ناحیه پذیرنده پیوند ایجاد می شود. سپس واحدهای پیوندی در این ناحیه های باز شده کاشته می شود. پیوندهایی که دارای ۱ تار مو است معمولاً در قسمت جلوی خط سر کاشته می شوند و در ادامه پیوند های حاوی ۲ تار مو یا بیشتر در پشت آن قرار می گیرند و این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که تراکم مورد نیاز برای موی کاشته شده بر روی سر ایجاد شود.

نکته!

کاشت ابرو بانوان و آقایان در روش FUT ، موی پیوند زده شده در این حالت می تواند به رشد عادی خود ادامه دهد و ظاهر طبیعی و مناسب فرد در نتیجه آن بازیابی و ترمیم خواهد شد.

روش FIT برای کاشت ابروی طبیعی به چه صورت است؟

روش دیگری برای کاشت ابرو وجود دارد که نیازی به بیهوشی و انجام عمل جراحی آن هم طولانی مدت نیست، چرا‌که در این روش هر یک از واحد‌های فولیکولی مو به‌ صورت تک‌ به‌ تک از سر جدا می‌شوند و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نیست. مراحل انجام این کاشت ابرو به این صورت است که بعد از برداشتن گرافت‌ها توسط سوزن‌های بسیار ظریف از منطقه بانک مو، گرافت‌ها در منطقه پذیرنده‌ کاشت می‌شوند. این روش برعکس روش قبلی دوره نقاهت زیادی ندارد و یک روزه انجام می‌شود و بدون نیاز به بیهوشی کاشت ابرو صورت می‌گیرد و فرد می‌تواند بلافاصله به زندگی روزمره خود بازگردد. در مقایسه روش های کاشت مو، این روش در هر زمان فقط یک پیاز مو برداشته می شود، امکان برداشتن پیازهای موی کمتری در طول یک جلسه درمانی در مقایسه با روش FUT وجود دارد. با توجه به اینکه در کاشت ابرو به روش FIT نیازی به بخیه زدن وجود ندارد و جراحتی بر روی سر ایجاد نمی شود، فرآیند بهبود در این روش سریع تر است و ناراحتی کمتری در مقایسه با روش FUT وجود خواهد داشت.

جراحت های ایجاد شده در روش FIT چه مدت بعد از بین می روند؟

این جراحت های ایجاد شده معمولاً با گذشت سه تا هفت روز ترمیم می شوند.

بعد از کاشت ابرو چه اقداماتی لازم است، انجام شود؟

کاشت ابرو ممکن است بین 8 تا 10 ساعت به طول بی انجامد که در این مدت فرد بهوش بوده و نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی نیست. مقدار ناراحتی در طول این درمان در سطح حداقل است برای همین فرد اذیت نخواهد شد. اما بهتر است همراه داشته باشید تا بعد از جراحی شما را تا منزل همراهی کند. همچنین لازم است، فردای روز کاشت ابرو ، مجدد برای بررسی به پزشک مراجعه شود.

روش کاشت ابرو در زنان دوام بیشتری دارد یا مردان؟!

همان طور که می دانید اکثر زنان جنس موهایشان نسبت به مردان بلندتر و پر پشت تر است. برای همین می توان گفت موی مورد استفاده برای کاشت و ترمیم موی زنان نسبت به ترمیم مو در مردان به گونه‌ای طراحی می‌شود که محکم‌تر و بادوام‌تر باشد و بتواند حداقل دو سال یا بیشتر دوام داشته باشد.

دوره نقاهت بعد از کاشت ابرو چقدر است؟

 برای تعیین میزان مدت دوره نقاهت باید گفت این دوره در افراد متفاوت است و بستگی دارد از چه روشی فرد استفاده کرده باشد. اما به طور کلی افراد بعداز کاشت باید 24 ساعت استراحت داشته باشند و از انجام کارهای سنگین و رانندگی پرهیز کنند. اما به طور کلی بین یک تا دوهفته نیاز است که دوره نقاهت سپری شود. اما در این مدت فرد می تواند به کارهای روزانه خود بپردازد. همچنین بخیه های احتمالی استفاده شده در این درمان معمولاً پس از گذشت ۷ روز کشیده می شوند و پیوندهای زده شده پس از گذشت ۱۰ روز در محل خود محکم می شوند.

آیا بعد از کاشت ابروی طبیعی نیاز به مصرف مسکن است؟

 خیر، نیازی به مصرف مسکن نیست چرا که بعداز پایان کاشت فرد احساس درد یا ناراحتی ندارد. در حین کاشت هم بازهم نیاز به مصرف مسکن نیست و فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود.

چه مدت بعد از کاشت ابرو، رشد مو شروع می شود؟

موهای پیوند زده شده فرآیند رشد خود را با گذشت ۳ تا ۴ ماه پس از عمل جراحی شروع می کنند. به این ترتیب رشد کامل و عادی موها پس از کاشت ابروی طبیعی به یک سال زمان نیاز دارد

کاشت ابرو لیزری، چه فوایدی دارد ؟

  • لیزر باعث افزایش رشد مو می شود .
  • لیزر باعث استریل کردن منطقه جراحی می شود.
  • لیزر باعث افزایش خونرسانی منطقه جراحی می شود
  • لیزر باعث کاهش ورم منطقه جراحی می شود .
  • لیزر باعث تسریع بهبود زخم جراحی می شود.
  • لیزر اثر ضد التهاب و ضد درد در منطقه جراحی دارد .

 مزیت کاشت ابروی طبیعی چیست؟

موی کاشته شده به علت اینکه موی خود شما است، دقیقاً مشابه موی طبیعی است چرا که برای عمل کاشت ابرو از موهای سالم استفاده می شود که معمولاً در قسمت عقب سر یا اطراف سر وجود دارند. کاشت ابروی طبیعی یک عمل جراحی سر پایی است که به کمتر از یک روز زمان نیاز دارد. رشد دارد.

هزینه و قیمت کاشت ابرو،به چه صورت است؟

هزینه کاشت ابرو با توجه به شرایط بیمار و ناحیه ای که انجام شده است متغیر است. با این حال چون روش کاشت ابرو بهترین روش برای ابروهای از دست رفته است، بهتر است فرد کاندید نگران هزینه ترمیم مو نباشد.

آیا کاشت ابروعوارض دارد؟

 چه روش ترکیبی، چه FUT و چه FIT  اگر به درستی و توسط متخصصان انجام شود هیچ عارضه ای برای فرد کاندید به همراه ندارند.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس