کوچک کردن سینه Breast mammoplasty

جراحی کوچک کردن سینه چیست؟

جراحان پلاستیک در کلینیک زیبایی سعادت آباد با استفاده از بهترین تکنیک ها و تجهیزات قادر هستند، افرادی که مشکل سایز با سینه خود دارند را درمان کنند. این جراحان به طور موثر بافت اضافی و پوست را برای رسیدن به یک اندازه پستان متناسب با بدن شما را برداشته و سینه های بیش از اندازه بزرگ را به سایز نرمالی تبدیل می کنند.

آیا من یک کاندید مناسبی برای جراحی کوچک کردن سینه هستم؟

کوچک کردن سینه یا کوچک کردن mammoplasty، یک گزینه بی خطر و موثر برای زنان با سینه های بزرگ و سنگین است. زنان با سینه های بزرگ، نه تنها از تصویر بدن خود ناراضی هستند بلکه ممکن است از درد جسمی و ناراحتی از جمله درد پشت  یا درد شانه هم رنج ببرند. همچنین این افراد ممکن است به دلیل متناسب نبودن سایز سینه در برخی از فعالیت های بدنی با محدودیت هایی رو به رو باشند.

 بهترین کاندیدها برای عمل جراحی کوچک کردن پستان عبارتند از:

·         زنانی که سینه های به طور کامل رشد یافته داشته و سایز سینه هایشان بیش از حد نرمال است (به طور کلی، اندازه D  یا بزرگتر).

·         بانوان کاندید باید از نظر جسمانی در سلامت کامل باشند تا ریسک عمل کاهش پیدا کند.

·        غیر سیگاری ها چرا که سیگار کشیدن ممکن است درمان را کندتر و خطر عوارض را افزایش دهد.

مشاوره با جراح زیبایی در کلینیک زیبایی سعادت آباد اولین گام برای آگاهی از باید و نبایدهای این عمل است. اگر شما یک کاندید مناسب برای انجام این روش هستید، جراحان پلاستیک ما می توانند توضیح دهند که چگونه با یک mammoplasty  کوچک کننده می توانید ظاهر پستان خود را بهبود ببخشید. همچنین برای همیشیه از شر مشکلاتی از جمله درد، ناراحتی و سایر علایم همراه ناشی از بزرگی سینه ها رها شوید.

قبل از انجام جراحی کوچک کردن سینه انجام چه اقداماتی لازم است؟

آمادگی برای عمل جراحی کوچک کردن پستان در کلینیک زیبایی سعادت آباد شامل:

·        سلامت عمومی شما به طور کامل بررسی می شود.

·        سینه ها از نظر سایز و شرایط فعلی مورد بررسی قرار می گیرند. همچنین توسط جراح اندازه گیری های دقیقی گرفته می شود و کیفیت پوست، موقعیت نوک سینه ها و areolas  هم بررسی می شود.

·        گرفتن عکس از سینه شما برای پرونده پزشکی لازم است.

·        بحث در مورد گزینه های مناسب برای شما مطابق با شرایطتان و معرفی یک دوره درمان

·        بحث در مورد نتایج احتمالی روش شما و خطرات یا عوارض بالقوه

·         بحث در مورد استفاده از بیهوشی در طول مراحل

در پاسخگویی به این سوالات صادق باشید:

آماده شدن برای جراحی کشیدن بازو در کلینیک زیبایی سعادت آباد شامل در میان گذاشتن سوالاتی در مورد سلامتی، آرزوها و سبک زندگی با جراح پلاستیک است که به قرار زیر است:

·         چرا قصد انجام این جراحی را دارید و انتظارات و نتایج مورد نظرتان چیست؟

·         در صورت مبتلا بودن به بیماری خاصی حتما باید با جراح خود در این مورد صحبت کنید و همچنین ایشان را از جراحی های قبلی آگاه کنید. همچنین اگر به دارو خاصی آلرژی دارید حتما با جراح خود در میان بگذارید.  

·         اگر داروی خاص ( ویتامین ها، مکمل های گیاهی و...) یا مواد مخدر استفاده می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید .

جراحی کوچک کردن سینه چگونه انجام می شود؟

جراحی کوچک کردن سینه شامل برداشتن پوست اضافی، چربی و بافت غده ای از طریق برش در سینه است. چربی بیش از حد نیز ممکن است از طریق لیپوساکشن همراه با تکنیک های دیگر توسط جراحان زیبایی کلینیک سعادت آباد برداشته شوند. اگر اندازه سینه شما عمدتا به علت بافت چربی بوده و مشکل پوست اضافی مطرح نیست، لیپوساکشن به تنهایی ممکن است به عنوان تکنیک کلیدی برای کوچک کردن پستان مورد استفاده قرار گیرد.

جراحان پلاستیک در کلینیک سعادت آباد، بهترین روش را برای کاهش اندازه سینه بر اساس شرایط  منحصر به فرد شخص به کار می برند.

 

  

تکنیک های موجود برای کوچک کردن سایز سینه در کلینیک زیبایی سعادت اباد عبارتند از:

Mammoplasty  عمودی یا "اسکار ( زخم) کوتاه"

روش اسکار کوتاه، برشی در منطقه نوک پستان ( آرئول ) زده شده و به صورت عمودی به پائین زیر سینه  این برش ادامه پیدا می کند. این رویکرد موجب اجتناب از ایجاد یک برش افقی در زیر پستان، کاهش طول کل زخم به میزان50 درصد، ارائه یک نتیجه برتر و طبیعی تر شدن فرم سینه می شود. بهترین کاندید برای روش اسکار کوتاه زنانی با سینه های نسبتا بزرگ هستند. زنان با سینه های خیلی بزرگ بهتر است از روش سنتی برای کاهش سایز سینه استفاده کنند.  

کوچک کردن سایز سینه به روش سنتی

این روش شامل T معکوس یا برش لنگری شکل است که به طو عمودی به پایین وسط سینه گسترش یافته و به صورت افقی در امتداد زیرین پستان ادامه می یابد. به علاوه ممکن است این برش به شکل سوراخ کلید یا راکت باشد که در اطراف آرئول و به صورت عمود به در زیر چین پستان ایجاد می شود. این نوع روش هم برای کوچک کردن سایز سینه و هم بالا بردن نوک پستان به یک مکان طبیعی تر و بهبود کانتور ، در حالی که حس پستان حفظ می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

چه نتایجی  را می توان انتظار داشت؟

نتایج حاصل از جراحی کوچک کردن پستان طولانی مدت خواهد بود. اندازه پستان جدید شما باید از بین برنده درد و محدودیت های فیزیکی شما باشد که قبل از عمل جراحی تجربه کردید. علاوه بر بهبود، به ظاهر و اعتماد به نفس شما هم کمک می کند. با این حال، کوچک کردن پستان نمی تواند موجب جلوگیری از تأثیرات طبیعی در طول زمان شود. یعنی در طول زمان ممکن است فرم سینه شما به دلیل افزایش سن، نوسانات وزن، عوامل هورمونی و ... دچار تغییراتی شود.  پیگیری و  ارتباط بلند مدت  با جراح پلاستیک برای نظارت بر این تغییرات ادامه دار، توصیه می شود. 

چه مسائلی در روند بهبود دخیل هستند؟

جراحی کوچک کردن سینه که معمولا به عنوان یک روش سرپایی در کلینیک زیبایی سعادت آباد انجام می شود. اگر این روش مورد نظر است،  برنامه ریزی شود تا کسی شما را تا خانه بعد از عمل جراحی همراهی کرده و حداقل شب اول بعد از عمل جراحی کنارتان باشد.

هنگامی که روش شما کامل شد، محل برش ها با پانسمان یا باند پوشیده خواهد شد.  همچنین ممکن است یک سینه بند پشتیبانی برای شما تجویز شود تا تورم را به حداقل برساند و برای حمایت از سینه و التیام زخم نقش کاربردی دارد.

یک لوله نازک کوچک ممکن است به طور موقت زیر پوست شما قرار داده شود تا هر نوع خون زیاد یا مایعی که ممکن است در محل برش جمع شود را خارج کند.

جراح زیبایی شما در کلینیک سعادت آباد به شما دستورالعمل خاصی برای بازیابی کوچک کردن    mammoplasty می دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• چگونگی مراقبت از سینه های خود پس از عمل

• تجویز داروهایی به صورت خوراکی برای بهبود و کاهش خطر ابتلا به عفونت

• نگرانی و دغدغه مخصوص در مورد مراقبت از محل جراحی یا سلامت عمومی شما

آیا عمل جراحی کوچک کردن سینه بی خطر است؟

همه­ جراحی ها با عوارض احتمالی همراه هستند. عوارض جانبی که ممکن است بعد از انجام لیفت  بازو به وجود بیایند، این عوارض شامل موارد زیر هستند:

• خونریزی و عفونت
•  قرار گیری غیر یکنواخت نوک پستان
• از دست دادن نسبی یا کامل احساس در نوک سینه ها
• از دست دادن بافت یا نوک پستان
• از دست دادن احتمالی توانایی شیردهی (با توجه به حذف مجرای شیر)
زنانی که سیگار می کشند در معرض خطر بالاتری برای همه عوارض فوق هستند. بهبود ضعیف و زخم گسترده تر نیز در افراد سیگاری شایع تر است.

نکته!

جراحی کوچک کردن پستان موجب حذف زخم دائمی است که ممکن است مشکل ساز باشد که به عنوان "افزایش" یا "زخم های هایپرتروفیک" رایج است. با این حال این مشکل به طور معمول توسط یک سینه بند یا لباس شنا پنهان خواهد ماند.

در انتخاب جراح خود دقت کنید!

اگر قصد انجام لیفت را دارید بهتر است این کار را زیر نظر جراح پلاستیک انجام دهید. همچنین تبحر و مجرب بودن جراح می تواند در نتیجه جراحی نقش مهمی داشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود به مراکزهای جراحی معتبر مراجعه کنید و حتما از تخصص و مدرک جراح خود مطمئن شوید. همچنین دیدن نمونه کارهای انجام شده توسط جراح منتخب می تواند در انتخاب و تصمیم گیری شما تاثیر بسزایی داشته باشد.

آیا این روش تحت پوشش بیمه درمانی است؟

جراحی کوچک کردن پستان هر دو روش کاربردی و مرتبط با ظاهر است و توسط بیمه پوشش داده نمی شود.  در صورتی که کاهش قابل توجهی در بافت پستان انجام شده باشد (زمانی که به طور کلی بیشتر از 400 گرم از بافت پستان خارج می شود)  بهتراست با یک نماینده بیمه مشورت داشته باشید.  

جراحان ما در کلینیک زیبایی سعادت اباد بعد از مشاوره دقیق هزینه را به شما اعلام می کنند.

این اطلاعات به ­وسیله کلینیک زیبایی سعادت آباد جمع آوری شده و به مقصود جایگزینی مشاوره پزشکی یا ارائه ­دهنده مراقبت سلامت شما تهیه نشده ­اند. لطفا با ارائه ­دهنده مراقبت سلامت خود برای مشاوره در رابطه با یک وضعیت پزشکی خاص مشورت کنید.

 

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس