پایان علائم و علل خشکی واژن با لیزر مونالیزا تاچ  

پایان علائم و علل خشکی واژن با لیزر مونالیزا تاچ

بسیاری از زنان به دنبال ابتلا به آتروفی واژن (نازک و ملتهب شدن واژن) دچار خشکی واژن می‌شوند. خشکی واژن یک بیماری دردناک در زنان است که به دنبال کاهش سطح استروژن ایجاد می‌شود.از آنجایی که زنان در دوران یائسگی دچار کاهش و توقف سطح هورمون استروژن می‌شوند بنابراین خشکی واژن یکی از شایع‌ترین علائم شروع دوران یائسگی است.

علل بروز خشکی واژن

به طور طبیعی دیواره واژن توسط مایع شفافی مرطوب است که ترشح هورمون استروژن موجب مرطوب و سالم ماندن، این لایه می‌شود. آغاز دوران یائسگی موجب کاهش و توقف ترشح هورمون استروژن می‌شود که همین امر باعث کاهش رطوبت واژن، نازک شدن دیواره واژن و از دست رفتن حالت ارتجاعی آن می‌شود که به این عارضه «آتروفی واژن» گفته می‌شود.

علاوه بر یائسگی عواملی مانند شیمی درمانی، پرتو درمانی، زایمان و شیردهی، برداشتن تخمدان، استفاده از داروهای کاهنده استروژن، ابتلا به بیماری‌هایی مانند سندرم شوگرن، مصرف برخی داروها، تحریک نشدن قبل از مقاربت جنسی و تحریک واژن با استفاده از مواد شوینده و لباس نامناسب می‌تواند موجب بروز آتروفی واژن شوند.

علائم خشکی واژن

خشکی واژن موجب بروز علائم آزر دهنده‌ای هم‌چون احساس سوزش، درد، خارش، درد هنگام مقاربت و ... شود. به همین دلیل زنان یائسه و یا افرادی که نزدیک دوران یائسگی هستند باید نسبت به بروز این علائم هوشیار باشند.

درمان خشکی واژن

در گذشته برای درمان این دسته از بیماران پزشکان از داروهای حاوی استروژن استفاده می‌کردند که این روش برای تمام بیماران پاسخگو نبود و حتی در مواردی موجب بروز علائمی مانند تجمع مایع در بافت واژن، تهوع، سر درد، حساسیت پستان هنگام لمس، لخته خون، لکه‌های پوستی و ... می‌شد اما امروز با پیشرفت علم یک روش درمانی کم‌خطر و ایمن برای درمان خشکی واژن رایج شده است.

لیزر مونالیزا تاچ یک روش ایمن و مورد تایید سازمان غذا و داروی اروپا است که امروزه برای درمان خشکی واژن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد لیزر مونالیزا تاچ در خشکی واژن

این لیزر سلول‌های واژن را تحریم می‌کند و موجب تولید سلول‌های جدید و کلاژن‌سازی پوست می‌شود که این امر موجب مرطوب شدن واژن و بازسازی مخاط داخلی آن می‌شود.لیزر یک روش غیرجراحی و غیرتهاجمی است که علاوه بر بهبود رطوبت و کلاژن‌سازی واژن موجب بهبود خاصیت ارتجاعی و تنظیم PH واژن نیز می‌شود.

مدت زمان انجام لیزر

انجام لیزر در هر جلسه 5 دقیقه به طول می‌انجامد که در این مدت خانم‌ها هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نمی‌کنند و بلافاصله پس از آن می‌توانند به منزل بازگردند.

نتایج حاصل از لیزر مونالیزا تاچ

لیزر مونالیزا تاچ موجب سرکوب علائم نمی‌شود بلکه با ترمیم دیواره و بازگشت خاصیت ارتجاعی موجب بهبود علت بیماری می‌شود. بازسازی  و ترمیم واژن به کمک لیزر 30 روز به طول می‌انجامد و زنان پس از این مدت دیگر از علائم خشکی واژن رنج نخواهند برد.

 

#لیزر مونالیزا تاچ   #خشکی واژن    #کلاژن‌سازی پوست   #رطوبت واژن   #یائسگی   #هورمون استروژن   #آتروفی واژن  


بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس