هیدرودرم  

هیدرودرم آبریژن

در مورد روش میکرودرم ابریژن توضیحاتی داده شد  و می دانیم که مکانیزم میکرودرم ابریژن به این صورت است که با حداقل سایش توسط کریستال ها یا الماس قادر است لایه‌های خارجی ضخیم‌تر و ناخواسته پوست را حذف ‌کند. اما در روش دیگری به نام هیدرودرم آبریژن وجود دارد که این روش برعکس روش میکرودرم ابریژن قادر است بدون کریستال و با کمک آب و اکسیدان قادر به تراشیدن پوست است. همان طور که از اسم هیدرودرم آبریژن مشخص است این یک روش آب رسان است که بعد از جلسات درمانی یک ظاهر شاداب تر و سالم تر برای پوست بیمار ایجاد می کند. البته تنها در یک جلسه درمانی هم می توان تاثیرات مثبت این روش را مشاهده کرد.

مزیت های روش هیدرودرم آبریژن

  • پاکسازی پوست
  • رفع چین و چروک
  • بستن منافذ باز پوست
  • بهبود پوست های چرب و مستعد جوش
  • از بین بردن لکه های قهوه ای رنگ و نقاط سیاه رنگ روی پوست
  • از بین بردن چین و چروک دور لب

به طور کلی افراد می توانند با کمک روش هیدرودرم آبریژن پوستی روشن تر، شاداب تر داشته باشند. به علاوه افرادی که از خشکی پوست رنج می برند می توانند با کمک این روش به مرطوب و هیدراته کردن عمیق و قوی پوست کمک کنند.

بدون درد!

با کمک این روش درمانی می تواند در کمترین دوره درمانی و حداقل درد این مشکلات را درمان کرد.

مزیت آبرسانی برای پوست چیست؟

آب رسانی، یکی از مهم ترین اقداماتی که می توان برای پوست صورت انجام داد. در کلینیک بزرگ سعادت (زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی) هیدرودرم آبریژن توسط پزشکان انجام می شود. پزشکان ما سعی بر این دارند با بهترین روش ها و تکنیک های روز دنیا به پوست شما شادابی و طراوت ببخشند. همچنین متخصصان کلینیک سعادت هیدرودرم آبریژن را به افرادی که پوست چرب دارند و از این موضوع رنج می برند، پیشنهاد می کنند. با این روش پوست های چرب، کم تر چرب شده و حفره های پوستی کوچک تر می شود. مدت کمی پس از انجام آن نتایج قابل مشاهده هستند. پوست نرم و آب دار می شود. آبی که مورد استفاده قرار می گیرد ، آب مقطر، آب نمک یا آبی است که با مواد معدنی و ویتامین ها ترکیب شده است.

روش درمانی هیدرودرم آبریژن به چه صورت است؟

درمان با روش هیدرودرم آبریژن به این صورت است که قطرات ریز آب از سر لوله با سرعت زیاد خارج شده و پوست را خراش می دهند. این روش درست برعکس روش میکرودرم ابریژن بدون کریستال و تنها با یک لوله ترکیب آب و اکسیژن را به سرعت روی پوست می پاشد. این روش باعث پاک شدن سلول های مرده به راحتی و بدون احساس هر گونه درد برای بیمار می شود و در نهایت یک ظاهر شاداب و جوان برای لایه های پوست ایجاد می کند.

بعد از درمان با روش هیدرودرم آبریژن نیاز به مراقبت خاصی است؟

همان طور که گفته شد هیدرودرم آبریژن یک روش برای آبرسان پوست است و برای درمان پوست های خیلی خشک و خیلی چرب می تواند روش مناسبی باشد. اما نکته مهم این است که بعداز جلسات درمانی افراد باید از پوست خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنند که این کار را با استفاده از کرم ضدآفتاب انجام باید داد. کرم ضد آفتاب با سطح SPFبرابر ۳۰ بهترین گزینه است. به هر حال برای محکم کاری بهتر است علاوه بر استفاده از کرم آفتاب برای رسیدن حداقل اشعه ماوراء بنفش به پوست از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.

چه افرادی محدودیت استفاده از روش هیدرودرم آبریژن را دارند؟

افراد مبتلا به تب خال یا تاول و سرما خوردگی نمی توانند از مزیت های این روش بهرمند شوند و در ابتدا باید این مشکلات خود را زیر نظر متخصص درمان کنند و سپس دست به اقداما بزنند. همچنین معمولاً افرادی که در ۱۲ ماه گذشته تحت درمان با داروی ایزوترتینوئین برای آکنه شدید بوده اند، مجاز به استفاده از این روش درمانی نیستند.

چه قسمت هایی از بدن می توانند تحت درمان هیدرودرم آبریژن قرار بگیرند؟

  • صورت
  • گردن و زیر گردن
  • قسمت بالای سینه

با این حال، این روش ها را به آسانی می توان برای صاف و هموارسازی هر ناحیه از بدن مورد استفاده قرار داد. روش های درمانی هیدرودرمی پوست مخصوص آکنه اغلب برای تمیز کردن و بهبود درمان مورد استفاده قرار داد.

آیا این روش محدودیت سنی دارد؟

خیر این روش با محدودیت سنی مواجه نیست. اما به طور معمول این روش بیشتر برای افراد بالای 30 سال و کسانی که با چین و چروک های زودرس مواجه هستند، مناسب است. آبرسان هیدرودرم آبریژن را هم می توان برای بانوان و هم آقایان برای رفع چین و چروک ها، لکه ها، آکنه و .... به کار برد.

نکته!

افراد می توانند بدون دغدغه و نگرانی از مزایای آبرسانی پوست بهرمند شوند. اما باید این روش توسط متخصصان صورت بگیرد تا روشی ایمن و بی خطر محسوب شود.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب چند جلسه درمان نیاز است؟

تعداد واقعی جلسات بر اساس شرایط بیمار و درخواست وی نسبت به تغییرات ایجاد شده بر روی پوست تعیین می شود. درمان های هیدرو درم آبریژن معمولاً هر ۱۰ تا ۳۰ روز انجام می شود. پس از تکمیل درمان معمولاً درمان های «مراقبتی» یا «نگهداری» در صورت نیاز برای بیمار زمان بندی می شود. در این حالت جلسات نگهداری می توانند بطور خاص در نگهداری شفافیت پوست بیمار و درخشندگی آن مفید هستند.

هزینه این روش یعنی هیدرودرم آبریژن به چه صورت است؟

برای تعیین قیمت باید با پزشک خود مشورت داشته باشید. چرا که روش هیدرودرم آبریژن تنها یک مزیت ندارد و در درمان برخی از مشکلات پوستی می توانند نقش بسزایی داشته باشد بنابراین بر اساس میزان جلساتی که برای درمان نیاز است، هزینه حساب می شود.

آیا این روش با عارضه همراه است؟

تنها عارضه ای که دارد التهاب و قرمزی پس پایان درمان است که بعد از 30 دقیقه الی یک ساعت این التهاب از بین خواهد رفت. بنابراین تا شما بدون هیچ ناراحتی فعالیت های روزمره خود را از سربگیرید.

 

 

 

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس