لیفت گردن  

لیفت گردن چیست؟

لیفت گردن که با عنوان لیفت چانه شناخته می­شود، یک ظاهر نرم و خوشایندتر به پوست زیر چانه و ناحیه ­­ای از گردن که الاستیسیته خود را از دست داده­اند، می­بخشد.

جراحان کلینیک زیبایی سعادت آباد انواع متعددی از مداخلات لیفت گردن (سرویوپلاستی) و تکنیک­های زیبایی مکمل هم برای مردان و هم زنان ارائه می­ دهند که منجر به دست یابی به ظاهری جوان تر و شاداب تر می شوند.

آیا من کاندیدای مناسبی برای لیفت گردن (لیفت چانه) هستم؟

پیر شدگی گردن معمولا ترکیبی از پوست وچربی اضافه و عضله شل است. این ترکیب منجر به پدیده­ای می شود که اصطلاحا به آن «بوقلمون نر» می گویند. کسانی که تنها علاقه­مند به درمان این ناحیه یعنی گردن و نه تمامی صورت هستند، جراحی لیفت گردن (لیفت چانه) ممکن است برایشان اثربخش باشد. معمولا بیماران محدوده سنی بین 30 تا 70 سال می توانند کاندیدای این جراحی باشند.

کاندیداهای خوب برای جراحی لیفت گردن شامل شرایط زیر هستند:

 • افراد دارای پوست اضافی در زیر چانه یا گردن هستند که الاستیسیته خود را از دست داده اند.
 • وجود چربی اضافی در ناحیه گردن یا زیر چانه
 • افراد کاندید باید سالم و فاقد مشکل پزشکی باشد چرا که ممکن است ترمیم را با مختل مواجه کند یا خطر جراحی را بالا ببرد.

برای لیفت گردن نیاز است که برش از قسمت چانه زده شود. به طور کلی درجه بهبود وضعیت بیش از هر چیز با کیفیت پوست مرتبط است. بنابراین، کاندیدهای خوب برای لیفت گردن از طریق برش چانه دارای شرایط زیر هستند:

 • افراد جوان یا میانسال
 • افراد دارای پوست اضافی کم، ملایم یا متوسط
 • افراد دارای چربی ساب­پلاتیسم کم تا متوسط

چگونه برای یک لیفت گردن آماده شویم؟

قبل از هر اقدامی انجام مشاوره حضوری با جراحان کلینیک زیبایی سعادت آباد الزامی است. در این جلسه نکات لازم به بیمار گفته شده و شرایط فرد توسط جراح بررسی می شود. جراح وضعیت سلامت عمومی شما، مشکلات پزشکی از پیش موجود و هرگونه عامل خطر را به عنوان قسمتی از این مشاوره بررسی خواهد کرد.

برای اطمینان از بهترین نتایج برای مداخله لیفت گردن خود برای صحبت در رابطه با موارد زیر آماده باشید:

 • دلیل انجام این جراحی، انتظارات شما و نتیجه موردنظر
 • مشکلات پزشکی، آلرژی­ های دارویی و درمان­های طبی
 • استفاده فعلی از داروها، ویتامین ­ها و مکمل­های گیاهی، الکل تنباکو و مواد مخدر
 • جراحی­های پیشین

جراح پلاستیک منتخب در کلینیک زیبایی سعادت اباد همچنین ممکن است:

 • صورت شما را معاینه و بررسی کند.
 • برای تاریخچه پزشکی نیاز به گرفتن عکس های پزشکی است تا جراح بتواند بررسی بهتری داشته باشد.
 • گزینه­ های لیفت گردن شما را مورد بحث قرار داده و روندی از درمان را جراح پیشنهاد می کند
 • نتایج محتمل از لیفت گردن و هرگونه خطر یا عوارض احتمالی را متذکر خواهد شد

لیفت گردن چگونه به اجرا در می­آید؟

 

 

 • این نوع برش، شبیه به برش لیفت صورت است؛ یعنی می توان هم برش در پشت گوش یا به گونه­ ای دیگر در پشت و جلوی گوش ایجاد کرد. در این تکنیک، پوست اضافی گردن از طریق برش ایجادشده در پشت گوش برداشته می­شود.
 • روش دیگر که به ­وسیله جراحان کلینیک زیبایی سعادت آباد انجام می شود شامل ایجاد یک برش در زیر چانه بدون برداشت هرگونه پوست و بدون نیاز به هر گونه برش در جلوی گوش است. آزادسازی پوست گردن از عضلات زیرین به پوست اجازه می­ دهد که بدون هیچ­گونه برداشت منقبض شود. عضله پلاتیسما (پلاتیسموپلاستی) نیز از طریق برش چانه محکم می­شود.
 • در سالمندان، پوست به طور مستقیم از زیر چانه با یک برش زیگ­­زاگ برداشته می ­شود. بنابراین هیچ برشی در جلو یا پشت گوش ایجاد نمی­شود.

انتظار چه نتیجه­ای را می­توانیم داشته باشیم؟

نتایج جراحی لیفت گردن (لیفت چانه) تقریبا بلافاصله قابل مشاهده است. با این حال مشاهده نتایج نهایی ممکن است به دلیل فرونشینی تمامی تورم نامحسوس (باقی­مانده) چندین ماه زمان ببرد. به­ دلیل رویکرد دارای تهاجم کم که کلینیک زیبایی سعادت اباد، اسکارهای ناشی از این مداخله در بیمارانی به طور مناسب انتخاب­ شده می­تواند کوچک باشد. نتایج نهایی به طور معمول طولانی ­مدت هستند. به تصاویر قبل و پس از لیفت گردن ما نگاه کنید تا نتایج حاصل از بیماران واقعی را مشاهده کنید.

چه­چیزهایی در بازیابی (ریکاوری) دخیل است؟

دوره نقاهت لیفت گردن زمان برد برای همین مهم ترین مسئله ای که افراد کاندید باید به آن توجه داشته باشند این است که بعد از انجام این عمل صبور باشند تا دوره نقاهت سپری شود. بیشتر افراد می­ توانند پس از 7 تا 14 روز به کار خود بازگردند. اگر شما در فعالیت­های ورزشی شرکت می ­کنید یا از نظر جسمانی فعال هستید، برای ادامه چنین فعالیت­هایی دست­کم باید سه هفته صبر کنید.

جراح پلاستیک ممکن است استفاده از بانداژ فشاری را بعد از جراحی به بیماران پیشنهاد بدهد. استفاده از این وسیله طبی کمک می کند تا تورم پس از جراحی کاهش پیدا کند. این (بانداژ) حداقل باید پنج تا هفت روز، صبح و شب پوشیده شود و سپس برای مدت زمانی طولانی ­تر تنها در شب استفاده می شود. بهتر است برای این که دوران نقاهت شما به خوبی و با روند مناسب طی شود، به دستورات پزشک خود با دقت عمل کنید.

آیا یک لیفت گردن ایمن است؟

هر عمل جراحی ممکن است با عوارض های احتمالی همراه باشد. از جمله این عوارض:

 • تورم و کبودی که می­تواند برای چندین روز باقی بماند
 • سفتی و احساس مور مور و حس­های متفاوت شامل سوزش و کشش
 • بی­حسی صورت که در هفته­ های اول پس از جراحی طبیعی است
 • خطر عفونت (با اولین نشانه تب یا ترشح غیرمعمول از منطقه برش با پزشک خود تماس بگیرید)
 • واکنش­های آلرژیک (حساسیتی) به داروهایی که در طول جراحی یا پس از جراحی تجویز می ­شوند (این مورد بسیار نادر است).

آیا این مداخله با بیمه سلامت پوشش داده شده است؟

مانند تمامی مداخلات زیبایی، جراحی لیفت گردن به­ وسیله بیمه سلامت پوشش داده نمی ­شود و جراحان ما در کلینیک زیبایی سعادت اباد بعد از مشاوره دقیق هزینه را به شما اعلام می کنند.

این اطلاعات به ­وسیله کلینیک زیبایی سعادت آباد جمع آوری شده و به مقصود جایگزینی مشاوره پزشکی یا ارائه ­دهنده مراقبت سلامت شما تهیه نشده ­اند. لطفا با ارائه ­دهنده مراقبت سلامت خود برای مشاوره در رابطه با یک وضعیت پزشکی خاص مشورت کنید.

 

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس