لیفت پیشانی یا ابرو  

لیفت ابرو چیست؟

لیفت پیشانی یا همان لیفت ابرو یا لیفت جبین، به جراحی گفته می شود که چین­ هایی که در طول پیشانی یا در بالای قوس بینی ایجاد شده اند را به حداقل می­رساند. همچنین با کمک این روش می توان خطوط اخم را بهبود بخشید و ابروهای نزول­ یافته یا فرونشسته را جابه­جا می­کند. یک لیفت پیشانی همچنین ممکن همراه با جراحی پلک (بلفاروپلاستی)  انجام شود. از فواید لیفت پیشانی، ارائه ظاهری جوان ­تر  برای ابروها و شاداب­تر برای چشمان است. در کلینیک زیبایی سعادت آباد برای انجام لیفت از چند روش استفاده می شود. با این حال سعی بر این است از روش های کم تهاجمی تر با ایجاد اسکارهای نامحسوس، استفاده شود.

آیا من کاندید مناسبی برای انجام لیفت پیشانی(لیفت ابرو) هستم؟

لیفت پیشانی که با نام لیفت ابرو یا جبین نیز شناخته می­شود، یک روش به شدت منحصر به فرد است. افرادی که کاندید مناسبی برای انجام این روش هستند، از شرایط زیر برخوردارند:

 • فرد کاندید باید از نظر جسمی سالم باید و از مشکل پزشکی خاصی رنج نبرد؛ زیرا ممکن است هر مشکل پزشکی ممکن است ترمیم را با مشکل و خطر جراحی را افزایش دهد.
 • افراد باید دارای چشم­انداز مثبت و مشخص اما واقع­گرا در ذهن برای بهبود ظاهریشان داشته باشند.

اقدامات قبل از انجام جراحی لیفت چیست؟

آمادگی برای لیفت پیشانی در کلینیک زیبایی سعادت آباد شامل موارد زیر است:

 • تست آزمایشگاه یا ارزیابی پزشکی
 • استفاده از داروهای خاص یا تطبیق داروهای مورد استفاده فعلی
 • توقف استعمال دخانیات در زمان مناسب پیش از جراحی
 • اجتناب از آسپیرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل­های گیاهی به دلیل خطر افزایش­ خونریزی

لیفت پیشانی (لیفت ابرو) چگونه انجام می شود؟

لیفت پیشانی (لیفت ابرو) می­تواند به چند روش انجام شود. روش مرسوم که « روش باز» نامیده می شود، شامل ایجاد یک برش پیوسته است که این برش در سطح گوش شروع شده و به سمت بالا حول خط رویش مو ادامه می یابد. برش معمولا در جایگاه مناسب یعنی پشت خط رویش مو ایجاد می­ شود تا اسکارها پنهان سازی شوند.

در کلینیک زیبایی سعادت آباد از روش های نوینی برای انجام این کار استفاده می کنند. این روش ها شامل استفاده از برش­های کوچکتر همراه با تکنولوژی آندوسکوپی است؛ از این روش هم برای بالا بردن ابروها و هم برای کاهش خطوط اخم استفاده می شود.

در لیفت اندوسکوپیک جراح به جای ایجاد یک برش بلند، سه تا پنج برش کوچکتر در اسکالپ (پوست پوشاننده سر است که پنج لایه دارد)  ایجاد می­ کند. از طریق این برش ها  یک آندوسکوپ (دستگاه دوربین شبیه به مداد) به درون یکی از برش ­ها وارد می­شود. این دستگاه به جراح اجازه می دهد تا بافت­ ها و عضلات را بر روی صفحه تلویزیون با دقت مشاهده کند. ، جراح از وسایل اندوسکوپیک دیگر که از سایر برش ­ها وارد می شود، برای تغییر یا برداشتن عضلات و بافت­های زیرین استفاده می کند که در نهایت انجام این کار منجر به بالا رفتن پیشانی می شود. لیفت پیشانی در صورت لزوم ممکن است با لیفت صورت یا هر روش زیبایی دیگر در ناحیه صورت همراه باشد.

انواع متفاوت روش­های لیفت پیشانی (لیفت ابرو) چیست؟

رویکردهای لیفت پیشانی (لیفت ابرو) که در کلینیک زیبایی سعادت آباد ارائه می­ شود شامل:

لیفت ابرو باز (لیفت ابرو تاجی (کرونال) و لیفت ابرو خط در رویش مو

برای انجام این روش نیاز به یک برش پیوسته است که در سطح گوش شروع شده و به سمت بالا و حول خط رویش مو حرکت می­کند.

 

 

لیفت اندوسکوپیک

این روش دارای کمترین میزان تهاجم است که توسط برش ­های کوچک در اسکالپ (پوست جمجمه) انجام می شود. یک اندوسکوپ (دوربین کوچک در انتهای یک لوله باریک) از طریق یکی از برش ها وارد می­شود که جراح از این طریق قادر است بافت­های موجود در عمق پوست را در یک نمایشگر تلویزیونی مشاهده کند. بعد از این مرحله یک دستگاه مجزای از طریق برش دیگر برای ایجاد تغییرات ضروری وارد می­شود. این رویکرد منجر به ایجاد حداقل اسکار شده و ممکن است زمان ریکاوری را کوتاه کند.

بروپکسی (تثبیت ابرو)

موقعیت ابرو را از طریق یک برش پلکی تنظیم می­کند.

لیفت ابرو مستقیم

ابرو را با یک برش در بالای موی ابرو یا در چروک­های پیشانی جابه­جا می­کند (این رویکرد معمولا برای مردان مسن انجام می­شود).

 

انتظار چه نتایجی را بعد از این جراحی باید داشته باشیم؟

نتایج نهایی جراحی لیفت پیشانی (لیفت ابرو) در طول چندین هفته ظاهر می­شود. اگرچه یک لیفت (بالا کشیدن) پیشانی روند پیر شدن را متوقف نمی­ کند، اما این روش به طور معمول بسیار پایاست. به تصاویر قبل و پس از جراحی پیشانی ما نگاه کنید تا نتایج بیماران واقعی را ببینید.

اثرات این روش می­تواند چندین سال به طول بیانجامد، اما بعضی بیماران ممکن است نیاز به تکرار این مداخله داشته­ باشند. با این حال انتخاب یک جراح مجرب و متبحر و همچنین رعایت نکات بعد از جراحی از جمله محافظت مدوام در برابر نور آفتاب می تواند در حفظ نتایج ­تان تاثیر زیادی داشته باشد.

چه­چیزی در بازیابی (ریکاوری) بعد از جراحی دخیل است؟

بازیابی از یک لیفت پیشانی (لیفت ابرو) زمان بر است و نیاز به صبر بیمار دارد. 48 ساعت استفاده از کمپرس سرد پس از جراحی همراه با بالا نگه داشتن سر در هنگام استراحت توصیه می شود. همچنین بخیه­ها درست یک هفته پس از جراحی کشیده خواهند شد. بیشتر بیماران به طور کامل پس از دو هفته بهبود یافته و می توانند به فعالیت های روزانه خود بپردازند.

لیفت پیشانی (لیفت ابرو) روشی ایمن است؟

تمامی مداخلات جراحی ممکن است با عوارضی همراه باشند. عوارض محتمل از یک جراحی لیفت پیشانی (لیفت ابرو) شامل:

 • بی­حسی و خارش موقتی پیشانی و مو
 • مقدار کمی ریزش مو در منطقه برش
 • خونریزی در زیر پوست پیشانی
 • تورم طولانی­ مدت
 • آسیب به عصبی که ابرو را بالا می­برد (بسیار نادر)

آیا این مداخله به ­وسیله بیمه سلامت پوشش داده شده است؟

مانند تمامی مداخلات زیبایی، لیفت پیشانی (لیفت ابرو) به ­وسیله بیمه سلامت پوشش داده نشده است وجراحان ما در کلینیک زیبایی سعادت اباد بعد از مشاوره دقیق هزینه  عمل جراحی لیفت ابرو را به شما اعلام می کنند.

این اطلاعات به ­وسیله کلینیک زیبایی سعادت آباد جمع آوری شده و به مقصود جایگزینی مشاوره پزشکی یا ارائه ­دهنده مراقبت سلامت شما تهیه نشده ­اند. لطفا با ارائه ­دهنده مراقبت سلامت خود برای مشاوره در رابطه با یک وضعیت پزشکی خاص مشورت کنید.

 

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس