لیفت بدن  

لیفت بدن زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که افراد بر اثر کاهش وزن زیاد نواحی از بدنشان دچار شلی یا افتادگی شده باشد. در این زمان است که می توان با کمک  جراحان کلینیک زیبایی سعادت آباد عمل لیفت بدن را انجام داد. این افراد می توانند با انجام این کار دیدی جدید و مثبت تری از خودشان داشته باشند.

لیفت بدن چیست؟

لیفت بدن که با نام جراحی زیبایی بدن هم شناخته می ­شود، شکل و قوام بدن را با برداشتن پوست اضافی و چربی زیرساختی بهبود می ­بخشد. چربی و پوست زمانی دچار افتادگی می شوند که ارتاجاع بافت ضعیف شده باشد. لیفت کامل قسمت پایینی بدن که شامل باسن، شکم، کمر، لگن ها و ران ها می شود، می توان در یک جراحی درمان کرد. لیفت بدن برای درمان پوست اضافی، سلولیت و بافت چربی که دچار افتادگی شده است کاربرد دارد. خیلی از افرادی که وزن زیادی از دست دادند (100 پوند یا بیشتر) به خاطر جراحی باریاتریک (همچون بای ­پس معده­ یا اسلیو معده) یا گرفتن رژیم غذایی و تمرین های ورزشی سنگین، اغلب در اطراف شکم، بازوها، ران ها، سینه­ ها، باسن و صورتشان با مشکل افتادگی و شلی بیش از اندازه روبه رو هستند.

پوست به خاطر کشیده شدن برای مدت طولانی دچار افتادگی می شود و ارتجاعیت خود را از دست می ­دهد و در اکثر اوقات پوست دیگر قادر نیست   به اندازه و شکل سابقش خود بازگردد. به علاوه، پوست اضافی ممکن است تحرک را کم کند و منجر به جوش و دیگر زخم ها شود که در نهایت احتمال دارد این نواحی دچار عفونت بشوند.  

آیا من باید لیفت بدن انجام دهم؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرد که کاندید مناسبی برای لیفت بدن هستید یا نه بهتر است به این نکته توجه داشته باشید اولین شرط برای انجام لیفت ثابت ماندن وزن به مدت یک سال است. همچنین خانم هایی که در آینده قصد بارداری دارند باید لیفت شکم را به تعویق بیاندازند؛ چون بارداری ممکن است نتایج کلی جراحی را کاهش دهد.

کسانی که بهتر است لیفت بدن انجام دهند:

 • نواحی متعدد بدن دچار شلی و افتادگی شده باشد.
 • افراد سالمی که از بیماری خاصی رنج نمی برند که باعث مختل شدن ترمیم بعد از عمل بشود یا خطر جراحی را افزایش دهد.
 • افرادی که دخانیت از جمله سیگار نمی کشند.
 • افرادی که نقطه ­نظر مثبت و اهداف واقعه ­گرایانه دارند.
 • افرادی که متعهد به داشتن سبک زندگی سالم شامل تغذیه­ مناسب و تمرینات ورزشی هستند.

چطور برای لیفت بدن آماده شویم؟ 

آمادگی برای جراحی لیفت بدن در کلینیک زیبایی سعادت آباد شامل در میان گذاشتن تعدادی از سوالات در مورد سلامتی، آرزوها و سبک زندگی با جراح پلاستیک است.

برای اطمینان حاصل کردن از بهترین نتایج از جراحی لیفت بدنتان، آماده باشید که در مورد موارد زیر بحث کنید:

 • چرا قصد انجام این جراحی را دارید و انتظارات شما و نتایج مورد انتظارتان از این جراحی چیست؟
 • آیا از بیماری یا آلرژی به داروی خاصی رنج می برید؟
 • آیا سابقه بیماری خاصی دارید که درمان شده است؟
 • داروهایی که هم اکنون استفاده می­کنید از جمله ویتامین ها، مکمل های گیاهی و حتی الکل، تنباکو یا مواد مخدر را نام ببرید.

جراح پلاستیک شما در کلینیک جراحی سعادت آباد همچنین ممکن است:

 • سلامت کلی و بیماری از پیش وجود داشته یا عوامل خطرزای شما را ارزیابی کند.
 • بدن شما را بررسی و اندازه ­گیری هایی با جزئیات انجام دهد و برای سابقه­ بیماریتان عکس بگیرد.
 • گزینه­های لیفت بدن برای شما را مورد بحث قرار دهد و دوره­ درمان را به شما شرح دهد.
 • نتایج مورد انتظار ممکن از جراحی لیفت بدن و خطرها یا پیچیدگی های ممکن را توضیح بدهد.

چطور یک لیفت بدن انجام می­شود؟

جراحی لیفت بدن شامل برش در کمر یا اندکی زیر آن و برداشتن پوست اضافه و بستن پوست با کشش است.  طول و الگوی برش بستگی به مقدار و مکان پوست اضافی برای برداشتن دارد. به طور خیلی رایجی، لیفت بدن هم شکم و هم قسمت پشتی را درمان می­کند.

لیفت کامل قسمت پایینی بدن یعنی باسن، شکم، کمر، لگن ها و ران ها را در یک جراحی می توان درمان کرد. برش محیطی دور بدن قسمتی از پوست و چربی را بر می­دارد و بافت را جابه­جا و محکم می­کند.

جراح پلاستیک شما در کلینیک سعادت اباد ممکن است ترکیبی از لیپوساکشن و لیفت بدن را توصیه کند تا نتیجه رضایت بخش تری برای فرد داشته باشد. کاهش پوست کلی ممکن است در مراحلی، در طول سال ها انجام شود که اغلب فقط یک یا دو ناحیه از بدن در یک زمان روی آنها عمل انجام می­گیرد. جراح پلاستیک توصیه­ هایی در مورد بهترین راهکرد برای برطرف کردن نیازتان در امن­ ترین حالت و بهینه ­ترین رویه­ ممکن خواهد داشت.

جراحی های لیفت بدن تحت بی­هوشی کلی با بستری یک تا دو روز در کلینیک زیبایی سعادت اباد انجام می ­شود.

چه نتایجی می­توانم انتظار داشته باشم؟

نتایج جراحی لیفت بدن تقریبا بلافاصله بعد از عمل تا حدودی مشهود است، اما نتایج نهایی ممکن است بسته به نیازهای شخصی فرد ماه­ ها طول بکشد تا کاملاً شکل نهایی خود را نمایان کند. در حالی که رد زخم ها باقی می ­مانند، نتیجه کلی برای مدت طولانی به وسیله­ حفظ وزن و ورزش باقی خواهد ماند. عکس های قبل و بعد از لیفت بدن ما را نگاه کنید تا نتایج بیماران را ببینید.

در دوره نقاهت رعایت چه نکاتی لازم است؟

بعد از جراحی لیفت بدن، پوشش ها و بانداژها روی برش ها اعمال می­ شوند. ممکن است لوله­ کوچک و باریکی زیر پوست موقتاً قرار داده شود به این دلیل که از این طریق هر خون یا مایع اضافی که بعد از جراحی جمع می­شود را خشک کند. جراحی لیفت بدن جراحی بزرگی است و نیاز به زمان ریکاوری زیادی دارد. درد و ناراحتی ابتدا با داروهای درون وریدی و درون عضلانی مدیریت می ­شوند و بعدها می توان با داروهای خوراکی این درد را کنترل کرد. احتمال دارد توسط جراح توصیه شود فرد از یک برنامه غذایی خاصی برای مدتی تبعیت کند. همچنین جراح شما را راهنمایی خواهد کرد که چطور خطر پیچیدگی ها را کاهش دهید. ممکن است بنا به توصیه جراح لازم باشد پوشش کمپرس پزشکی بپوشید و تنها در زمان استحمام آن را دربیاورید. پوشش های جراحی معمولاً دو روز بعد از جراحی برداشته می ­شوند که در آن زمان دوش گرفتن مجاز است.

فعالیت های بعد از جراحی شما محدود خواهد شد تا زمانی که دوره نقاهت شما به پایان برسد. محدودیت ها شامل اجتناب از انجام ورزش و برداشتن بیشتر از 5 پوند یا بالاتر هستند. البته قدم زدن بعد از جراحی توصیه می­شود.

بیشتر افراد نیاز به چهار تا شش هفته زمان ریکاوری دارند تا به فعالیت های عادی خود بازگردند.  به طور کلی باید شش تا هشت هفته منتظر بمانند تا ورزش را شروع کنند؛ چرا که فشاری نباید روی ناحیه­ی مداوا وارد شود. تقریباً 75 درصد ورم بعد از شش هفته و 90 درصد آن بعد سه ماه فروکش خواهد کرد.

آیا لیفت بدن امن است؟

هر عمل جراحی ممکن است با عوارض های احتمالی همراه باشد. به دلیل برداشته شدن مقدار زیادی از پوست در هنگام جراحی لیفت بدن، ممکن است خطرهای احتمالی در پی داشته باشد.

عوارض شامل موارد زیرهستند:

خونریزی

عفونت

جدا شدن برش

شل شدن پوست

نکروسیس پوست (مرگ بافت)

شکل­گیری رد زخم به صورت غیرمعمول

شکل گیری سروما (توده­ای که با جمع شدن مایع در یک بافت یا اندام ایجاد می­شود)

ناهمگونی (ظاهر نامتعادل)

نتایج غیر رضایت بخش

خطرهای بعید شامل موارد زیر می­شوند:

لخته شدن عمیق رگ قلب (انسداد به وسیله­ محدودیت در رگ ایجاد می­شود، و ممکن است منجر به شکل گیری لخته شود)

خون بست ریوی (لختگی خون در ریه)

توقف خون عضلات قلب (حمله­ی قلبی)

ذات الریه

عوارض جانبی شامل موارد زیر می­شود:

ورم

کبودی

کوفتگی

درد

سستی

رد زخم

افسردگی

آیا هزینه این جراحی توسط بیمه پوشش داده می­ شود؟

مانند همه ­ی جراحی های زیبایی، کشیدن بازو معمولاً توسط بیمه سلامت پوشش داده نمی ­شود و هزینه این عمل توسط جراحان پلا ستیک ما در کلینیک سعادت اباد به شما گفته خواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس