لیفت سینه Mammoplasty & Mastopexy Mammoplasty & Mastopexy

بالا بردن سینه عمل لیفت سینه (mastopexy) چیست؟

سینه ها اغلب با گذشت زمان دچار تغییراتی از جمله شلی و افتادگی شده و ثبات و قوام خود را از دست می دهند. بارداری، شیردهی، افزایش و کاهش وزن، پیری و جاذبه و سایر عوامل محیطی دیگر می توانند باعث نرم شدن و افتاده شدن سینه ها شوند. انجام لیفت سینه که Mastopexy نیز نامیده می شود می تواند برای افرادی که با این مشکلات مواجه هستند، گزینه مناسبی باشد. به طور کلی لیفت سینه معمولا” با ایجاد برش هایی روی سینه، برداشتن پوست اضافی و شکل دادن مجدد به آن انجام می پذیرد. همچنین همراه با لیفت می توان عمل بزرگ کردن سینه را هم انجام داد.

آیا من کاندید مناسبی برای عمل لیفت سینه (Mastopexy) هستم؟

عمل جراحی کشیدن سینه که به عنوان بالابردن عضله سینه شناخته شده که یک روش بسیار منحصر به فرد است؛ این روش از طریق انواع الگوهای برش و تکنیک ها از جمله از بین بردن پوست، جابجایی نوک پستان و آرئول (پوست رنگدانه اطراف نوک پستان) انجام می شود. شاید خیلی از افراد با خود فکر کنند که تنها افرادی که سینه های بزرگ دارند می توانند کاندید این جراحی باشند در صورتی که این طور نیست و بیماران با سینه های کوچکتر و ضعیف هم ممکن است کاندید مناسبی برای این روش mastopexy باشند. با این حال برای این که تشخیص دهید آیا کاندید مناسبی برای این جراحی هستید یا نه؟! بهتر است با جراح متخصص در این زمینه یک جلسه مشاوره داشته باشید.

برای جراحی لیفت سینه (mastopexy) چه اقداماتی لازم است؟

انجام یک ماموگرافی پایه و همچنین معاینه ساده سینه توصیه می شود. این ماموگرافی چند ماه بعد از عمل جراحی برای کمک به تشخیص تغییرات بعد از عمل در بافت پستان لازم است.  همچنین به افراد سیگاری توصیه می شود  از چند هفته قبل از انجام جراحی سیگار نکشند. مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهابی به دلیل این که باعث افزایش خون ریزی می شوند هم باید بنا به توصیه پزشک ؟؟؟ ( چه مدت قبل از جراحی) قبل از جراحی قطع مصرف شوند. با این حال برای اطلاعات بیشتر جراح متخصص نکات لازم را قبل از عمل به فرد کاندید متذکر می شود..

لیفت سینه (Mastopexy) چگونه انجام می شود؟

عمل لیفت سینه به عنوان یک روش سرپایی، معمولا زیر بیهوشی عمومی و به طور معمول طی مدت یک تا دو ساعت انجام می شود.

این روش می تواند از طریق انواع الگوهای برش و تکنیک ها انجام شود. الگو و شکل برش های مورد استفاده برای لیفت سینه شما، براساس شکل و اندازه سینه ها، میزان آویزان بودن آن ها و محل قرار داشتن هاله سینه و پوستی که باید برداشته شود و همچنین خواسته های شما از عمل و توصیه جراح تعیین می شود.

  • اندازه و شکل پستان
  • اندازه و موقعیت areolas (منطقه کوچک سیاه شده در اطراف نوک سینه)
  • درجه تضعیف سینه
  • کیفیت پوست و خاصیت ارتجاعی و همچنین مقدار پوست اضافی

برای انجام لیفت سینه تمام موارد ذکر شده باید مدنظر قرار گرفته شوند.

 

جراحی استاندارد بالابردن و کشیدن پستان

روش اول:

دور هاله سینه و یک خط عمودی از هاله تا چین زیر سینه داده می شود که معروف به برش سوراخ کلید است. این نوع برش دارای زخم قابل توجهی است اما برای کاندیدهایی مورد استفاده قرار می گیرد که افتادگی متوسطی داشته و همچنین قصد انجام پرتز سینه هم دارند.

روش دوم

دومین برش نسبت به برش اول از تهاجم کمتری برخوردار است و تنها نوک سینه برش داده می شود و بیشتر در افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که افتادگی خفیفی دارند.

روش سوم:

درافتادگی های بسیار شدید از سه برش روی سینه استفاده می شود. برش دور نوک، عمودی و افقی که معروف به برش T معکوس یا لنگری است. این روش با بیشترین میزان برش جراحی همراه است

روش چهارم:

این روش کمتر مورد استفاده قرار می گیرد؛ یک برش در حاشیه نیمه بالایی هاله سینه زده می شود.قسمتی هلالی شکل از پوست بالای هاله سینه برداشته می شود وپوست اطراف آن مجددا” به هاله سینه نزدیک می شود.این نوع از لیفت سینه معمولا” در همراهی با پروتز سینه و در زنان با کمترین درجه افت سینه بکار می رود. با این روش نمی توان انتظار نتایج بدست آمده با روش های قبلی را داشت.

نکته!

باید توجه داشت که سینه افتاده ممکن است بزرگ تر یا کوچک تر از ایده آل بیمار باشد. در حالت بزرگتر بودن، همزمان با عمل لیفت مقداری از بافت سینه بیمار هم برداشته می شود. به این کار کوچک کردن پستان یا Breast Reduction گفته می شود. اما اگر سینه افتاده کوچک تر از ایده آل باشد می توان همزمان از گذاشتن پروتز جهت بیمار استفاده کرد.

چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

اگر چه نتایج  عمل جراحی کشیدن یا لیفت سینه  بلافاصله بعد از عمل قابل مشاهده است اما با گذشت چند ماه  شکل و موقعیت سینه ها مشخص تر خواهد شد. خطوط برش دائمی هستند، اما در طول زمان محو خواهند شد.
با این حال با گذشت زمان شما قادر به حفظ نتایج عمل  mastopexy با حفظ وزن خود و نگه داشتن یک شیوه زندگی سالم خواهید بود.

 چه چیزهایی در فرایند بهبود مداخله دارند؟

عمل جراحی لیفت سینه در کلینیک زیبایی سعادت اباد معمولا به صورت سرپایی انجام می شود. در چنین مواقعی توصیه می شود روز عمل جراحی همراه داشته باشید تا بعد از عمل یک نفر شما را تا خانه همراهی کند و حداقل شب اول بعد از عمل جراحی در کنار شما باشد. پس از جراحی سینه به مدت یک تا دو هفته ممکن است ناحیه عمل شده  کبود و متورم شود و کمی درد همراه باشد. همچنین بعد از هفته اول نیاز است که از سینه بند پشتیبانی استفاده شود. در طول زمان خطوط برش محو خواهند شد. ممکن است بعضی اوقات حس در نوک سینه ها و  سینه های خود را بعد از عمل جراحی mastopexy از دست بدهید، اما بعد از گذشت چند هفته و نهایتا چند ماه این حس بازخواهد گشت. در صورت عدم بازگشت حس در نوک یا خود سینه ها حتما به پزشک خود مراجعه کنید. با این حال برخی از بیماران بی حسی را تا یک سال  تجربه کرده اند و در موارد نادر، دیده شده است فرد برای همیشه این حس را از دست داده است.

آیا عمل جراحی بالابردن سینه بی خطر است؟
همه روش های جراحی  ممکن است با عوارض های احتمای همراه باشند. با این حال اگر جراح به درستی کار خود را انجام دهد میزان این عارضه ها به حداقل خواهد رسید.
اما در صورت عدم رعایت نکات لازم و متبحر نبودن جراح ممکن است فرد با عارضه های زیر مواجه شود:
• خون ریزی
• عفونت
• یکنواخت شدن نوک پستان
• از دست دادن دائمی احساس در نوک سینه یا سینه
• مشکلات  در بهبود زخم.

نکته!

با گذشت زمان به خصوص در عرض یک سال جای زخم ایجاد شده محو خواهد شد. مناطقی که جای زخم دارند:

  • اطراف نوک سینه
  • قسمت عمودی پایین پستان
  • گاهی اوقات به صورت افقی در برابر سینه

دلیل انتخاب ما

کلینیک زیبایی سعادت اباد، هر گونه سوال یا نگرانی احتمالی شما را قبل از عمل پاسخگو خواهند بود. اگر شما تمایل به تقویت سینه دارید و به دنبال یک جراح پلاستیک متخصص با آموزش های تخصصی و تجربه قابل هستید می توانید به متخصصین این کلینیک اعتماد کنید.

آیا این روش تحت پوشش بیمه درمانی است؟

مانند تمام روش های زیبایی، عمل جراحی کشیدن پستان تحت پوشش بیمه درمانی نیست و جراحان ما در کلینیک زیبایی سعادت اباد بعد از مشاوره دقیق هزینه  عمل جراحی بالا بردن پستان را به شما اعلام می کنند.1 پاسخ به لیفت سینه Mammoplasty & Mastopexy

پاسخ دهید

نشانی پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس