لیزر مو زائد  

لیزر موهای زائد بدن و صورت : هزینه و قیمت

 

در گذشته برای درمان موهای زائد روش های متعددی وجود داشت اما متاسفانه هیچ کدام از روش های به طور دائمی موهای زائد را از بین نمی بردند. کارهایی از جمله استفاده از تیغ، موم و .... همه این روش های برای مدت کوتاهی قادر به حذف موهای زائد بودند. لیزر موی زائد تحولی عظیم در از بین بردن موهای زائد ایجاد کرد. لیزر موی زاید با کمک نور متمرکز شده به داخل فولیکول مو نفوذ پیدا می کند. از لیزر موی زائد می توان برای از بین بردن موهای زائد دست، پا، بازوها، زیر بغل، ران ها و .... استفاده کرد.  هر پالس از لیزر موی زائد در کمتر یک ثانیه عمل کرده و در یک لحظه می تواند مقدار زیادی از موهای زاید را حذف کند

هرجلسه، لیزر موی زائد چقدر طول می کشد؟

برا تعیین زمان جلسات درمانی باید ببینیم کدوم ناحیه قرار است تحت لیزر قرار بگیرد چرا که بستگی به وسعت نواحی تحت درمان دارد؛ به طور مثال نواحی با وسعت کم مثل پشت لب زمانی کمتر از ۱ دقیقه و نواحی وسیع تر مانند پشت پا زمانی حدود یک ساعت طول خواهد کشید.

 

برای از بین بردن موهای زائد چند جلسه لیزر موی زائد لازم است؟

بازهم برای پاسخ به این سوال نیاز است که بررسی شود چه نواحی قرار است تحت لیزر موی زائد قرار بگیرند. همچنین بدن هر فرد با فرد دیگر و شرایطش از نظر رنگ پوست، جنس مو و ... متفاوت است. همچنین به غیر از شرایط جسمانی فرد، نوع دستگاه لیزر موی زائد هم دراین موضوع تاثیرگذار است. هر تار مو طی سه مرحله رشد می کند ولی تنها در فاز رشد فعال است که تراکم ملانین به اندازه ای که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می کند، می رسد. در هر مقطع زمانی فقط تعداد یک سوم از موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر نیاز است.

کدام دستگاه لیزر موی زائد این روزها طرفدار بیشتری دارد؟

یکی از دستگاهایی که ساخت کشور امریکا است و توانسته نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد. دستگاه لیزر سایناشور است. در کلینیک بزرگ سعادت( زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی) این لیزر که پیشرفته ترین، ایمن ترین و مطمئن ترین فن آوری برای برطرف سازی موهای زائد است، وجود دارد. در کلینیک بزرگ سعادت ( زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی) لیزر موهای بدن بدون ایجاد درد توسط متخصصان با تجربه صورت می گیرد و نتایج فوق العاده ای برای شما حاصل می شود.

 

قبل و بعد از لیزر موی زائد، چه اقداماتی نیاز است انجام داده شود؟

  • اولین و مهم ترین اقدام قبل از لیزر موهای زائد این است که به مدت ۶ هفته از کندن موهای زائد از ریشه خودداری کنید. برای همین بهتر است به مدت ۶ هفته موهای زائد خود را با تیغ اصلاح کنید و دور روش هایی از جمله مومک، موچین یا الکترولیز را خط بکشید.
  • فرد ۱ الی ۲ روز قبل از انجام روش از بین بردن موهای زائد با لیزر موهای زائد بدن و صورت خود را با تیغ اصلاح کند.
  • به مدت شش هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد، مدت قرار گرفتن در معرض نورخورشید را محدود کرده و حتما از کرم های ضد افتاب با spf مناسب استفاده کنید.
  • بعد لیزر از لیزر هم از کندن موهای زائد از ریشه خودداری کنید.
  • پس از اتمام جلسه درمانی از کرم های ترمیم کننده و ضد التهاب در ناحیه تحت درمان استفاده می شود و باید به مدت چند ساعتی روی پوست باقی بماند.

چطور لیزر باعث از بین بردن موهای زاید می شود؟

اشعه لیزر بر روی رنگدانه یا ملانین موجود در فولیکول های مو تاثیر می گذارد. البته ناگفته نماند که اشعه لیزر موی زائد تنظیم شده است و بیشتر از یک حدی نمی تواند نفوذ پیدا کند. برای همین می توان گفت لیزر روی اعضای داخلی بدن تاثیر ندارد چرا که نفوذ پیدا نمی کند. زمانی که این موهای زاید وارد فاز رشد شود، دارای رنگدانه یا ملانین می شوند. از آنجا که لیزر موهای زاید فقط موهای رنگدانه دار (در فاز رشد) را تحت تاثیر قرار می دهد، بنابراین جلسات درمانی باید هر چند وقت یکبار برای ۴ الی ۶ بار تکرار شود تا بدین ترتیب تمام موها را که در زمان های مختلف وارد فاز رشد می شوند را از بین ببرد، به همین دلیل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر به فواصل ۱ تا ۴ لازم است تا تقریبا همه ی موهای زائد از بین بروند.

آیا لیزر موهای زائد با درد همراه است؟

لیزر موهای زائد با درد زیادی همراه نیست و تنها ممکن است برخی از نواحی بدن نسبت به سایر جاهای دیگر حساس تر باشند که در این صورت از کرم موضعی بی حس کننده می توان استفاده کرد. نیم ساعت  قبل از شروع جلسه درمان با لیزر بصورت یک لایه ضخیم استفاده می شود. با این حال میزان درد تجربه شده در لیزر موهای زائد صورت و بدن برای هر شخص، متفاوت است. با این حال درد این روش طاقت فرسا نبوده و قابل کنترل است.

بعد از لیزر موهای زائد دانستن این نکات لازم است؟

بعد از لیزر ممکن است پوست کمی ملتهب شود که نیاز است از کرم زینک استفاده شود. کمپرس یخ و کرم های مرطوب کننده به رفع التهاب  پوست کمک می کند. اما مهم ترین نکته ای که افراد باید افراد جدی بگیرند و آن را رعایت کنند عدم قرار گیری زیر نور آفتاب است. همچنین باید از کرم ضدآفتاب با spf ۳۰ استفاده کنند.  همچنین اگر افراد نواحی از صورت را لیزر موهای زائد می کنند تا ۲۴ ساعت نباید از لوازم آرایشی استفاده کنند. یک هفته بعد از جلسه درمانی و مراقبتهای بعد از لیزر فولیکول‌های مو همراه با شفت مو به خارج از پوست رانده می‌شوند و ممکن است این تصور اشتباه برای فرد پیش بیاید که رویش زودهنگام موهای زائد اتفاق افتاده است، این مسئله در قسمت هایی موهای ضخیم دارند، بیشتر جلب توجه می‌کند.

نکته!

افرادی که پوست حساسی دارند یا قبلا دچار عوارض لیزر موهای زائد شده اند، اگر قصد دوباره برای لیزر دارند باید پزشک را در جریان قرار بدهند. پزشک قبل از شروع درمان از تست کردن این روش استفاده کرد، بدین صورت که یک نقطه را لیزر می کند و یک هفته بعد این ناحیه توسط پزشک بررسی می شود و چنانچه مشکلی وجود نداشت درمان موهای زاید بدن یا صورت شروع می شود.

چه افرادی کاندید مناسب لیزر موهای زائد هستند؟

افرادی که موهای تیره با پوست روشن دارند کاندید مناسبی هستند. بااین حال افرادی که پوست تیره تر با موهای روشن تر دارند نگران نباشند می توانند از مزیت این روش بهرمند شوند اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارند. اما نباید فراموش کرد چون لیزر ملانین و رنگدانه مو را در بر می گیرد موهای سفید با این روش قابل حذف نیستند. همچنین جلسات لیزر مو باید به موقع و در تاریخ تعیین شده انجام شود.

چه مدت بعد از لیزر موی زائد، می توان نتیجه آن را مشاهده کرد؟ 

دو هفته بعد از اولین جلسه افراد می توانند کاهش رشد مو را در خود احساس کنند. به علاوه هرچه جلسات بیشتری انجام شود تاثیرگذاری بهتر خواهد شد. پس از گذشت دو هفته مو های لیزر شده سست و نازک تر می شود و رشد موهای زائد نیز کم می شود و هر بار که لیزر موهای زائد بیکینی تکرار می شود به موازات آن تراکم موها نیز کمتر می شود تا اینکه بالاخره اکثر موهای زائد از بین می روند . البته باید گفت با کمک لیزر ۱۰۰درصد موها از بین نمی رود اما تا ۹۰درصد این روش می تواند موفقیت آمیز باشد.

چه نواحی از بدن را می توان تحت درمان لیزر موهای زائد قرار داد؟

تمام نواحی بدن مانند صورت (چانه، گونه، گوش، پیشانی و پشت لب)، گردن، پا، دست، زیر بغل، شرمگاهی و .... مناسب است.

آیا لیزر موهای زائد با عارضه همراه است؟

اگر بخواهیم از عوارض لیزر موی زاید بگوییم باید به این نکته اشاره کنیم که لیزر موهای زائد بدن یک روش بی خطر برای از بین بردن  و رفع موهای زاید بدن و صورت است.

آیا لیزر موهای زائد روی بارداری یا سرطان تاثیر می گذارد؟

مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل و لیزری که در ناحیه شرمگاهی  انجام می شود این است که هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار مخرب و ضرری را به همراه ندارد، زیرا نور لیزر در این درمان تا این عمق به بدن نفوذ نخواهد کرد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده است که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید به عمق چند میلی متر است، بنابراین اصلا امکان نفوذ به بافت های عمیقتر وجود ندارد که باعث مشکل شود.

چه افرادی نمی توانند از مزایای لیزر موهای زائد بهرمند شوند؟

بهتر است در دوران بارداری از لیزر موهای زائد استفاده نشود. اما بعد از پایان دوران بارداری و حتی در دوران شیردهی می توان جلسات لیزر موی زائد را ادامه داد.

بهترین دستگاه چه دستگاهی است؟

متخصصان و مراکز زیبایی از جمله کلینیک بزرگ سعادت با خرید دستگاه لیزر پوست متنوع از جمله لیزر الکساندرایت اپو جی، دایود و ... به‌ صورت سفارشی، بسته به محل و جنس و ظاهر پوست و مو آن ناحیه،بهترین لیزر انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید

هزینه و قیمت لیزر موی زائد به چه صورت است؟

مهم ترین عامل برای تعیین قیمت نوع دستگاه و محلی است که تحت لیزر قرار می گیرد. لیزر موهای زائد صورت و بدن یک روش دائمی و بی خطر برای از بین بردن و رفع موهای زاید بدن و صورت می باشد. لیزر بهترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت از جمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و ... می باشد

 

 

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس