جراحی زیبایی گوش  

از جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) چه می دانید؟!

اتوپلاستی به جراحی زیبایی گوش گفته می شود که می­تواند شکل، موقعیت یا تناسب گوش را با این روش بهبود بخشید. این جراحی می­تواند یک نقص در ساختار گوش را که از زمان تولد وجود داشته مانند گوش­ های بسیار بزرگ یا گوش ­های برجسته ( گوش بلبلی) تصحیح کند. همچنین گوش هایی که در اثر اختلال رشد یا حادثه دچار صدمه شده اند، در صورت امکان می توان این مشکل را هم با کمک این روش رفع کرد.جراحان در کلینیک زیبایی سعادت آباد از تکنیک­های جراحی استفاده می کنند که بعد از جراحی گوش شکل طبیعی گرفته تا جایی که تعادل و تناسب در چهره فرد ایجاد می شود. حتی تصحیح بدشکلی ­های کوچک نیز می­تواند شکل ظاهری را بهبود بخشیده و به اعتماد به نفس فرد بیافزاید.

آیا من کاندیدایی برای جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) هستم؟

جراحی زیبایی گوش یک روش به­ شدت مختص به فرد است به صورتی که بهترین نتایج از طریق یک مشاوره کامل با جراح زیبایی حاصل خواهد شد. در کلینیک زیبایی سعادت آباد جراحان ما می توانند در جلسه مشاوره فرد را راهنمایی کنند تا در نتیجه بهترین رویکرد جراحی زیبایی گوش متناسب با نیاز شما یا فرزند شما را به دنبال داشته باشد.

کودکانی که کاندیدهای خوبی برای جراحی زیبایی گوش هستند:

 • کودکانی که سالم و فاقد یک بیماری تهدیدکننده حیات و عفونت مزمن گوش درمان نشده هستند.
 • به طور معمول سن کاندید باید پنج سال یا بالای این سن باشد؛ چرا که نیاز است غضروف گوش به اندازه کافی برای جراحی پایدار باشد.
 • کودک کاندید باید با جراح همکاری داشته و از دستورالعمل­ ها به خوبی پیروی ­کند.نوجوانان و بالغینی که کاندیداهای خوبی برای جراحی زیبایی گوش هستند شامل:
 • افراد سالمی که فاقد بیماری تهدید­کننده حیات یا وضعیت­ های (مشکلات) پزشکی که ممکن است بهبود را با مشکل مواجه کنند، باشند.
 • استعمال ­کننده دخانیات نباشند.
 • افراد باید دارای چشم­ انداز مثبت و اهداف مشخص در ذهن برای جراحی گوش داشته باشند.

چگونه برای جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) آماده شوم؟

آماده شدن برای انجام جراحی زیبایی گوش در کلینیک زیبایی سعادت آباد شامل موارد زیر است:

 • انجام تست­های آزمایشگاهی یا یک ارزیابی پزشکی
 • استفاده از داروهای خاص یا تطبیق داروهای کنونی شما
 • توقف استعمال دخانیات در زمان مناسب، پیش از جراحی
 • اجتناب از مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل­ های گیاهی به دلیل خطر افزایش خونریزی

چگونه جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) به اجرا در می­ آید؟

جراحی زیبایی گوش از طریق یک برش در پشت گوش انجام می­شود. این برش به جراح پلاستیک اجازه برداشتن غضروف را تا زمانی که گوش به پشت و در جایگاه مناسب قرار گیرد، می­دهد. بخیه ­های دایمی ممکن است برای کمک به نگهداری گوش در محل مناسب، مورد استفاده قرار گیرند. تکنیک دیگر شامل تا کردن غضروف به درون خود برای نزدیک­ سازی گوش به سر است. جراحی زیبایی گوش معمولا یک روش سرپایی است که در کلینیک زیبایی سعادت آباد انجام می شود. همچنین برای کودکان کم سن بیهوشی عمومی پیشنهاد می­شود. برای کودکان دارای سن بیشتر و بالغین، یک بی­حسی موضعی همراه با آرام­بخش ممکن است کافی باشد.

 

در مورد انواع مختلف جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) توضیح می دهید؟

برای تصحیح گوش­های برجسته از تکنیک­های جراحی استفاده می‏شود که چین [1]antihelical (یک برجستگی مدور غضروف گوش است که موازی و در مقایل هلیکس قرار دارد) را ایجاد کرده و از این طریق غضروف کونکا بزرگ­ (بزرگ­ترین و عمیق ­ترین تقعر گوش خارجی) را کاهش می­دهد. در این روش جراح از بخیه ­های خارجی برای بستن برش استفاده می کند. هر جراحی زیبایی گوش در کلینیک زیبایی سعادت آباد مختص فرد بوده و متخصصین ما سعی می کنند طبیعی ­ترین نتیجه را به متقاضیان عرضه کنند. 

انتظار چه نتایجی را می­توانیم داشته­ باشیم؟

جراحی زیبایی گوش می­تواند به شکل قابل توجهی ظاهر را تغییر دهد. نتایج حاصل از جراحی زیبایی گوش معمولا سریع بوده و ماندگار هستند. پی­گیری در کنار پزشکتان برای حفظ نتایج، مهم است. به تصاویر جراحی زیبایی گوش قبل و بعد از عمل ما مراجعه کنید تا نتایج حاصل از بیماران واقعی را مشاهده کنید.

چه مسائلی در بازیابی بعد از عمل گوش دخیل هستند؟

جراحی زیبایی گوش معمولا به شکل یک روش سرپایی در کلینیک زیبایی سعاد آباد صورت می گیرد. بعد از انجام عمل جراحی نیاز است به مدت یک هفته از باند برای کاهش تورم استفاده شود. همچنین درد ناشی از این جراحی کم بوده و می توان با مصرف مسکن های تجویزی این درد را کنترل کرد.بیشتر بالغین معمولا 5 روز پس از جراحی زیبایی گوش به کار باز می ­گردند. کودکان می­تواند پس از حدود یک هفته به مدرسه بروند، اما باید فعالیت ­های خود را تا زمان بهبود کامل از جراحی محدود کنند.

آیا جراحی زیبایی گوش (اتوپلاستی) ایمن است؟

تمامی روش­های جراحی با مقداری خطر همراه هستند. عوارض های احتمالی بعد از انجام جراحی شامل موارد زیر هستند:

 • درد
 • تورم
 • خونریزی
 • عفونت
 • اسکار (کم بوده و معمولا مشخص نیست)
 • بی­حسی (موقتی)
 • عدم قرینگی یا گوش­های فاقد تطابق (نادر) 

چرا کلینیک زیبایی سعادت آباد؟!

اگر شما قصد انجام جراحی زیبایی گوش دارید مشورت با یک جراح پلاستیک دارای تاییدیه بورد تخصصی و مجرب در این زمینه می تواند بهترین نتایج را به دنبال داشته باشد. با این حال برای انتخاب جراح مناسب بررسی تخصص و دیدن نمونه کارهای انجام شده می تواند در انتخاب جراح مناسب نقش زیادی می تواند داشته باشد.

آیا این جراحی با بیمه سلامت پوشش داده شده است؟

جراحی زیبایی گوش معمولا به ­وسیله بیمه سلامت پوشش داده نشده است مگر اینکه در جهت اهداف ترمیمی به انجام برسد .جراحان ما در کلینیک زیبایی سعادت اباد بعد از مشاوره دقیق هزینه را به شما اعلام می کنند.این اطلاعات به ­وسیله کلینیک زیبایی سعادت آباد جمع آوری شده و به مقصود جایگزینی مشاوره پزشکی یا ارائه ­دهنده مراقبت سلامت شما تهیه نشده ­اند. لطفا با ارائه ­دهنده مراقبت سلامت خود برای مشاوره در رابطه با یک وضعیت پزشکی خاص مشورت کنید.

 

 


بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس