جراحی پلک (بلفاروپلاستی)  

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چیست؟

پوست شل بالای چشم­ها و پف کردگی زیر چشم ­ها می­ تواند به طور کلی با کمک روش بلفاروپلاستی بهبود پیدا کنند. به طور کلی توسط این روش جراحی هم پلک بالا و هم پایین می توان جراحی کرد. اما مسئله ای که از اهیمت زیادی برخوردار است انتخاب یک جراح مجرب و متبحر است چرا که هرچه جراح از این دو ویژگی بیشتر برخوردار باشد نتیجه جراحی بهتر خواهد بود. به همین رو در کلینیک زیبایی سعادت آباد شما می توانید این جراحی را توسط بهترین جراحان انجام دهید. همان طور که می دانید چشم ها نقش زیادی در زیبایی و جوانی فرد دارند و این عمل با اصلاح مشکلات لازم قادر است باعث شاداب تر و جوان تر شدن صورت فرد کاندید شود.

آیا من کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک (بلفاروپلاستی) هستم؟

این روش جراحی که با نام لیفت پلک هم شناخته می شود، بیشتر برای افرادی نقش کاربردی دارد که سنشان بالای 30 سال است. چرا که بلفاروپلاستی یکی از اقداماتی است که قادر است پوست افتاده و پیر شده را اصلاح کند. با افزایش سن الاستیسیته پوست رفته رفته کاهش پیدا می کند و از طرف دیگر کشش دائمی جاذبه زمین به افتادگی و پیری پوست شدت می بخشد؛ مجموع این عوامل باعث جمع شدن پوست اضافه در قسمت بالای پلک و در نهایت افتادگی پلک می شوند. همچنین علت اولیه پیرشدگی پلک تحتانی شل شدن پوست و ماهیچه زیرین است. بهترین کاندیدها برای انجام جراحی پلک چه در مردان و چه در زنان بالغ وجود بافت و ماهیچه صورت سالم است. همچنین افراد کاندید باید دارای اهداف واقع­گرایانه برای بهبود پلک­های فوقانی یا تحتانی باشند. با این حال هر دو پلک چه تحتانی و چه فوقانی می توانند تحت این عمل قرار بگیرند.

کاندیداها برای جراحی پلک شامل شرایط ذیل هستند:

 • افراد باید مبتلا به بیماری تهدید کننده ای نباشند
 • افراد باید از نظر روانی باید در سلامتی کامل باشد
 • افراد فاقد مشکلات جدی چشم باشند

اولین قدم برای آگاهی از اینکه آیا شما کاندید خوبی برای جراحی پلک هستید یا نه داشتن یک جلسه مشاوره با جراحان کلینیک زیبایی سعادت آباد است. جراحان ما سعی می کنند در این جلسات نکات لازم را ذکر کنند و فرد را  بنا به شرایط فرد را از باید و نبایدهای لازم آگاه کنند.شما باید به جراح زیبایی خود، ابتلا به هر یک از وضعیت­های پزشکی زیر را اطلاع دهید:

 • بیماری چشمی، مانند گلوکوما، خشکی چشم یا شبکیه جداشده
 • اختلالات تیرویید، مانند بیماری گریوز یا تیرویید پرکار یا کم­کار
 • بیماری قلبی­عروقی، فشار خون بالا یا سایر اختلالات گردش خون
 • دیابت

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چه هستند؟

آمادگی برای جراحی چشم در کلینیک زیبایی سعادت آباد  شامل:

 • تست­های آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی
 • استفاده از داروهای خاص یا تطبیق داروهای فعلی شما
 • قطع استعمال دخانیات در زمان مناسب پیش از جراحی
 • اجتناب از مصرف آسپیرین، داروهای ضد التهابی و مکمل­های گیاهی به دلیل خطر افزایش خونریزی

جراحی پلک (بلفاروپلاستی) چگونه انجام می شود؟

جراحی پلک بسته به اهداف جراحی و توصیه ­های جراح شما می­تواند شامل پلک ­های فوقانی، پلک­ های تحتانی یا هر دوی پلک­ ها باشد. در ذیل هر یک از روش ها توضیح داده می شوند.

جراحی پلک فوقانی:

در این نوع جراحی برش­هایی در چین طبیعی پلک فوقانی ایجاد می شود که  در زمان باز بودن چشم ها این خط برش پنهان از دید افراد است. پوست اضافی و چربی برجسته­شده برداشته شده و برش بسته می­شود.یک جراحی کامل پلک فوقانی می­تواند حدود 45 دقیقه تا یک ساعت به طول بی انجامد. جراحان مرکز جراحی زیبایی سعادت آباد، اگر فرد علاوه بر لیفت پلک فوقانی نیاز به لیفت ابرو داشته باشد برای دستیابی به حداکثر نتایج جوان­سازی این کار را همزمان با جراحی پلک انجام می دهند. البته قبل از انجام این کار با مریض مشورت می شود.

جراحی پلک تحتانی

می­توان مشکلات را تنها با یک برش، درست در زیر خط مژه تحتانی تصحیح کرد. پوست اضافی در پلک پایین به ­وسیله این برش برداشته می­شود. جراح زیبایی شما همچنین ممکن است از یک برش پنهانی پلک پایین یا یک برش ترانس­کانژاکتیوال، به عنوان تکنیک جایگزین برای تصحیح مشکلات پلک پایین و برداشتن چربی اضافی استفاده کند.اگر از روش ترانس­کانژانکتیوال استفاده شود، هیچ برش قابل مشاهده­ای وجود نخواهد داشت. اگر پلک تحتانی سست باشد( در بسیاری از افراد میانسال این شرایط وجود دارد) جراح شما ممکن است علاوه بر محکم ­سازی پلک تحتانی، به برداشتن پوست یا چربی (کانتوپکسی یا کانتوپلاستی) اقدام کند.جراحی پلک در صورتی که کار بر روی هر دو پلک ­ها یعنی فوقانی و تحتانی انجام شود، برای تکمیل نزدیک به دو ساعت زمان نیاز دارد. به طور معمول، یک بی­حسی موضعی همراه با آرام­بخشی بدون بیهوشی (با نام «خواب سپیده ­دم» شناخته می­شود) انجام می شود.

انتظار چه نتایجی را می­توان بعد از جراحی پلک (بلفاروپلاستی) داشته باشم؟

نتایج نهایی جراحی پلک شما (لیفت پلک) در طی چندین هفته نمایان خواهند شد. اگرچه جراحی پلک جلوی پیرشدن چشم ­های شما را نمی ­گیرد، اما این روش به طور معمول ماندگاری زیادی دارد. اثرات جراحی پلک فوقانی می­ تواند چندین سال یا تمامی طول زندگی فرد پایدار بماند. درحالی که جراحی پلک تحتانی به ندرت نیاز به تکرار دارد. جراحان کلینیک زیبایی سعادت آباد بر این نکته توصیه اکید دارند، افرادی که تحت عمل جراحی پلک قرار گرفته اند برای محافظت از نور آفتاب حتما باید از ضدآفتاب های معتبر استفاده کنند.

چه چیزهایی در بازیابی (ریکاوری) جراحی پلک (بلفاروپلاستی) دخیل هستند؟

پس از جراحی پلک، پماد لوبریکانت و کمپرس سرد ممکن است نقش بسزایی داشته باشند. به­علاوه چشم ­ها به صورت شل با گاز پوشیده می­شوند.جراحی پلک معمولا در کلینیک زیبایی سعادت آباد به شیوه سرپایی انجام می­شود. اگر قصد این جراحی را دارید، حتما باید روز عمل یک نفر شما را همراهی کند و دست­کم شب اول پس از جراحی در کنار شما باشد.بهبود اولیه در طول اولین یا دومین هفته پس از جراحی پلک شما ممکن است شامل:

 • تورم
 • کبودی
 • ناراحتی یا چشمان خشک
 • ناراحتی در مناطق بخیه

نکته مهم این است که شما برای حفاظت در برابر نور آفتاب در ماه های اول جراحی از عینک آفتابی تیره رنگ استفاده کنید.

آیا جراحی پلک (بلفاروپلاستی) عارضه ای ندارد؟

تمامی روش­ های جراحی ممکن است با عوارضی همراه باشند. اگرچه به طور نادر، عوارض محتمل از جراحی پلک شامل:

 • خونریزی
 • عفونت
 • خشکی چشم
 • از بین رفتن غیرطبیعی رنگ پوست پلک ­ها
 • عدم توانایی در بستن کامل چشم­ها
 • چین خوردگی غیرطبیعی پوست پلک به داخل یا خارج
 • کشیده شدن مژه تحتانی در پایین چشم
 • از دست رفتن محتمل دید (که این مورد به شدت نادراست و در زمانی ممکن است رخ دهد که جراح از متحبر نبوده و در این زمینه تخصص و تجرب کافی را ندارد)

آیا این مداخله به­وسیله بیمه سلامت پوشش داده شده است؟

مانند تمامی مداخله ­های زیبایی، جراحی پلک به ­وسیله بیمه سلامت پوشش داده نمی­شود.جراحان ما در کلینیک زیبایی سعادت اباد بعد از مشاوره دقیق هزینه عمل جراحی پلک را به شما اعلام می کنند.این اطلاعات به ­وسیله کلینیک زیبایی سعادت آباد جمع آوری شده و به مقصود جایگزینی مشاوره پزشکی یا ارائه ­دهنده مراقبت سلامت شما تهیه نشده ­اند. لطفا با ارائه ­دهنده مراقبت سلامت خود برای مشاوره در رابطه با یک وضعیت پزشکی خاص مشورت کنید.

 


بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس