جراحی زیبایی لابیاپلاستی  

برخی از بانوان ممکن است به دلیل مشکلاتی از قبیل ژنتیک، چاقی، لاغری و زایمان در شکل ظاهری اندام تناسلی خود با مشکل مواجه شده باشند. در گذشته درمان خاصی برای این مشکل وجود نداشت اما امروزه با پیشرفت علم، جراحی زیبایی لابیاپلاستی یعنی جراحی زیبایی واژن توانسته این مشکل را حل کند. چرا که در اعتماد به نفس بانوان این مسئله تا حدی می تواند تاثیرگذار باشد. با کمک جراحی لابیاپلاستی می توان به مشکلات ظاهری و داخلی واژن بپردازیم. از نظر شکل ظاهری با کمک جراحی لابیاپلاستی لبیه های بزرگ کوچک شده و دهانه واژن به دلیل مشکلات ذکر شده از جمله زایمان و افزایش سن دچار گشادی شده است، تنگ می شود. به علاوه این جراحی می تواند روی رابطه زناشویی تاثیر بسیار مثبتی بگذارد. جراحی لابیاپلاستی باید توسط متخصص زنان و زایمان انجام شود چرا که برای انجام این جراحی نیاز به برداشتن بافت های اضافی و آویزان ناحیه تناسلی است. برای همین باید یک متخصص این کار را انجام دهد. این جراحی همچنین باعث جوان سازی آلت تناسلی در بانوان نیز می شود و حس بهتری از قبل به بیمار خواهد بخشید.

لابیاپلاستی:

برای جوانسازی ناحیه تناسلی از نظر شکل ظاهری نیاز به جراحی لابیاپلاستی است که این جراحی می تواند بر روی لب بزرگ یا لب کوچک اندام تناسلی زن انجام می شود. اما برای تنگ و سفت کردن داخل واژن نیاز به جراحی واژینوپلاستی است.

مزیت های لابیاپلاستی:

  • ظاهر افتاده و نامناسب ناحیه تناسلی را اصلاح می کند
  • اندازه و شکل لابیا را تغییر می دهد( این تغییرات شامل کوچک کردن و قرینه سازی دوطرف ناحیه تناسلی است).
  • اصلاح نا متقارنی لبهای واژن
  • رد لبهای تناسلی به دلیل سایش به لباس زیر یا …
  • کاهش یافتن تحریک کلیتوریس
  • دلایل بهداشتی

نکات جراحی زیبایی لابیاپلاستی

فقط قبل از انجام جراحی لابیاپلاستی بهتر است بدانید که اصلاح برخی از مسائل فقط جنبه زیبایی دارد و در کیفیت رابطه جنسی تاثیرگذار نخواهد بود. به عنوان مثال اندازه لبهای کوچک تناسلی نیز ارتباطی با میل جنسی ندارد. برای همین باید گفت افرادی که نگران نامتقارن بودن لبهای تناسلی شان هستند، نگران نباشند چرا که این یک امر شایع در بانوان است. اما باید به این نکته اشاره کرد که برخی ها نگران میل جنسی شان بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی هستند و ممکن است سوالشان این باشد که بعد از این جراحی میل جنسی شان کاهش پیدا می کند یا افزایش؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بافت های واژن بر اثر انجام جراحی لابیاپلاستی ممکن است کشیده شوند و در واقع باعث جمع شدن بافت درونی واژن بشود اما این عمل تضمینی برای افزایش میل جنسی بانوان ندارد. باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که حساس شدن واژن در اثر کشیدگی دلیل محکمی برای افزایش میل جنسی افراد نمی شود.

کاهش میل جنسی بعد از جراحی لابیاپلاستی

برای درک بهتر باید بدانید که میل جنسی،تحریکات ناشی از میل جنسی، تمایلات برقراری ارتباط با جنس مخالف و ارضای جنسی یک مساله ی بسیار پیچیده و حساس است و در افراد مختلف متفاوت خواهد بود این مساله وابستگی شدیدی به احساسات و عوامل میان فردی افراد دارد. برای همین نمی توان گفت افرادی که لابیاهای بزرگ تری دارند میل جنسی شان بیشتر است. چرا که عکس این قضیه هم ممکن است. برای همین این جراحی تاثیری روی کاهش میل جنسی ندارد. برای درک این مساله باید بدانید که تحریکات جنسی و لذت جنسی در افراد مختلف در نقاط مختلفی قرار دارد و معمولا خانم ها نقاط حساس بسیاری در بدن دارند که می تواند باعث تحریک جنسی و تمایل برای داشتن یک رابطه ی جنسی با همسر بشود. لابیاها چه کوچک و چه بزرگ به یک اندازه میل جنسی خانم ها را بالا می برد. اما به دلیل این که این جراحی روی زیبایی آلت تناسلی نقش بسزایی دارد می تواند ازنظر روانی لذت رابطه زناشویی را دوچندان کند و تاثیرات مثبتی بر رابطه  زناشویی و ارتباط جنسی با همسر را در پی داشته باشد.

مراقبت های بعد از عمل لابیاپلاستی

بعد از جراحی نیاز به انجام کار خاصی نیست و فقط برای کاهش درد نیاز است که مسکن های تجویز شده را مصرف نماید. همچنن بعد از انجام جراحی لابیاپلاستی لازم است که شما همراه داشته باشید چرا که رانندگی برایتان مقدور نیست. همچنین به مدت دو روز باید از کمپرس یخ استفاده کنید.

آیا می توان فعالیت خاصی انجام داد؟

  • یک هفته بعد از جراحی نیاز به استراحت دارید. اما از نظر فعالیت های سنگین مثل انجام ورزش پرهیز کند.
  • فرد بین یک تا دو ماه باید از انجام رابطه زناشویی پرهیز کند چرا که بخیه ها بعد از ۲ هفته جوش خواهند خورد اما جذب کامل بخیه ها ۱ الی ۲ ماه طول خواهد کشید.
  • همچنین پزشک داروهایی نظیر کپسول و پماد برای شما تجویز خواهد نمود که باید طبق دستور متخصص زنان استفاده شود.
  • روزانه باید با استفاده از ژل بانوان محل جراحی را شستشو دهید و خشک نمایید.

نکته!

 در صورتی که بعد از ۱ ماه همچنان احساس درد داشتید بهتر است که به پزشک مراجعه نمایید.

آیا بعد از عمل نیاز به تبعیت از یک برنامه غذایی خاص است؟

مهم ترین مسئله ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که در این جراحی باید بعد از عمل مصرف مایعاتتان را دو چندان کنید. زیرا رژیم غذایی نا مناسب باعث یبوست و در نهایت درد در ناحیه ی تناسلی تان خواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس