بزرگ کردن سینه Breast Prostheses پروتز سینه

پروتز سینه Breast Prostheses

پروتز سینه، ترکیبی از یک بالابردن پستان است که روشی منحصر به فرد به حساب می آید. نکته ای که افراد کاندید باید به آن توجه داشته باشند این است که انجام این روش کاملا سلیقه ای است که احتمال دارد مورد استقبال برخی دیگر از افراد قرار نگیرد. با این حال این روش یعنی  پروتز سینه در ایالات متحده به عنوان یک روش جراحی زیبایی شناخته شده است که توسط کارشناسان متبحر در کلینیک ها و مراکز جراحی پلاستیک با تکنیک های لازم انجام می شود.

 آیا من می توانم کاندید جراحی پروتز سینه Breast Prostheses باشم؟

در پاسخ به این سوال باید به چند نکته اشاره شود. اولین مسئله ای که باید به آن بپردازیم این است که آیا شما از شکل، اندازه  یا فرم سینه خود راضی هستید یا نه؟ افرادی که از این شرایط ناراضی هستند می توانند به انجام این عمل بیاندیشند. به علاوه خیلی از اوقات شده است که فرد قبل از برخی اتفاقات از شکل و سایز سینه های خود راضی بوده اما در پیرو برخی مشکلات ظاهر سینه با مشکل مواجه شده است. به عنوان مثال برخی از بانوان بعد از دوران شیردهی فرم سینه خود را از دست می دهند که با گذر زمان هم بهبود پیدا نمی کند یا افراد دیگر به دلیل کاهش وزن زیاد دچار افتادگی سینه می شوند؛ این دسته از افراد هم می توانند جز کاندیدهای عمل جراحی پروتز سینه باشند. همچنین افرادی که مشکل رشد یا عدم تقارن در سینه دارند هم می توانند جز کاندیدها باشند. همچنین در برخی از مواقع افرادی که به دلیل سرطان سینه، سینه خود را تخلیه کرده اند می توانند با کمک پروتز سینه این نقص جسمانی خود را از بین ببرند. البته این دسته آخر باید بعداز بررسی های لازم مشخص شود که می توانند کاندید باشند یا نه.

قبل از انجام عمل چه اقداماتی لازم است؟

قبل از این که اقدامی صورت گیرد انجام یک ماموگرافی پایه لازم است به خصوص اگر فرد بالای 35 سال سن داشته باشد. چرا که اگر در آینده هر گونه تغییراتی در بافت پستان ایجاد شود با کمک این ماموگرافی تشخیص راحت تر صورت می گیرد. همچنین به افراد سیگاری توصیه می شود  از چند هفته قبل از انجام جراحی سیگار نکشند. مصرف آسپیرین و داروهای ضد التهابی به دلیل این که باعث افزایش خون ریزی می شوند هم باید بنا به توصیه پزشک ؟؟؟ ( چه مدت قبل از جراحی) قبل از جراحی قطع مصرف شوند. با این حال برای اطلاعات بیشتر جراح متخصص نکات لازم را قبل از عمل به فرد کاندید متذکر می شود.

انواع پروتز سینه Breast Prostheses وجود دارد؟

پروتز ها به دو دسته تقسیم می شوند. به طور کلی تمام  پروتز سینه پوششی از جنس سیلیکون سخت دارند. اما ممکن است داخل این پوشش از سرم نمکی (سالین) یا ژل سیلیکون پر شده باشد. هر دوی این جنس از پروتزها زیر عضلات قفسه سینه (زیر سینه ای) یا بالای عضلات قفسه سینه (زیر غده ای) می توانند قرار بگیرند. با این حال برای نوع قرارگیری پروتزها در سینه بستگی به شرایط بیمار دارد که جراح متخصص تصمیم گیرنده این مسئله است. 

 

برش های ایجاد شده روی سینه به چه صورت است؟

برای انجام جراحی سینه نیاز به بیهوشی عمومی است. همچنین برای این که زخم قابل مشاهده روی سینه به حداقل برسد، برش در مناطق کم رنگ پستان ایجاد می شود.

 انواع برش :
• در چین پایین تر از پستان (برش inframammary)
• در سراسر بخش پایین تر از آرئول یا پوست تیره رنگ اطراف نوک پستان (برش periareolar)
•در زیر بغل (برش transaxillary )
• زیر چین یا لایه پستان (برش زیر پستان)

نکته!

به منظور افزایش دقت و صحت ماموگرافی های آینده، ایمپلنت ها ( پروتزها) به طور کلی زیر عضله قرار داده می شوند( زیر سینه ای).

 

آیا فقط با جراحی می توان پروتز را در سینه قرار داد؟

در برخی موارد برای بزرگ کردن پستان ها می توان از حداقل تهاجم یعنی با استفاده از آندوسکوپی و ایجاد برش های کوچک در زیر بغل و با کمترین زخم پروتز را در سینه قرار داد. این روش حدود دو ساعت و به صورت سرپایی انجام می شود.

 چه نتایجی را می توان انتظار داشت؟

 پروتز سینه موجب پر شدن و افزایش شکل آنها شده که این امر می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شود. با این حال mammoplasty  پروتز ، قادر به جلوگیری از تأثیرات طبیعی پیری نیست و در نهایت باعث تغییر در اندازه و شکل سینه هر زن می شود. به همین دلیل پیگیری مداوم و مشورت با جراح پلاستیک بعد از عمل جراحی اکیدا توصیه می شود.

بهتر است این نکات را بدانید!

 • توصیه می شود روز عمل جراحی همراه داشته باشید تا بعد از عمل یک نفر شما را تا خانه همراهی کند.
 • بعد از جراحی داروهایی تجویز می شود که باید به موقع مصرف شوند.
 • احساس درد در قفسه سینه بین دو تا پنج روز اول امری طبیعی است.
 • تورم و کبودی بعد از دو الی سه هفته از بین خواهد و جای نگرانی نیست.
 • ممکن است بنا به دستور پزشک نیاز به استفاده از سینه بند پشتیبانی باشد.
 • از انجام فعالیت های بدنی شدید برای چند هفته اول باید خودداری کنید.
 • بعد از دو تا سه هفته ( بنا به شرایط بیمار) می توانید به کار و فعالیت های روزانه خود بپردازید.

آیا پروتز سینه Breast Prostheses عارضه دارد؟

هر دو ایمپلنت های سینه ( پروتز سینه)  شور پر و ژل سیلیکون دارای عارضه هستند. از جمله این عوارض شامل موارد ذیل است:
• پارگی ایمپلنت ( پروتز)
• نیاز به عمل مجدد

 • درد پستان
  • بافت زخمی که در اطراف سخت شده و موجب انحراف و تحریف ایمپلنت پستان می شود (انقباض کپسولی)
  • دارای ظرفیت بالقوه برای کاهش نوک پستان یا حس پستان
  • عفونت

ایا با پروتز سینه Breast Prostheses می توان شیر دهی داشت؟

 • بسياری از زنانی كه تحت عمل جراحی پروتز قرار مي گيرند، مشكلی در شيردهی ندارند و هيچ گونه عارضه ای برای زنان در دوران شیردهی مشاهده نشده است. در مطالعات انجام شده بروی زنانی که پروتز سینه دارند میزان سیلیکون اندازه گیری شده برابر با زنانی است که پروتز ندارند و تغذيه با شير مادر برای نوزاد مشكلی ايجاد نمی كند.

دلیل انتخاب کلینیک سعادت اباد

کلینیک زیبایی سعادت اباد هرگونه سوال یا نگرانی احتمالی شما را قبل از عمل پاسخگو خواهند بود. اگر شما تمایل به پروتز سینه دارید و به دنبال یک جراح پلاستیک متخصص با آموزش های تخصصی و تجربه قابل هستید می توانید به متخصصین این کلینیک اعتماد کنید.

آیا عمل جراحی پروتز سینه Breast Prostheses تحت پوشش بیمه درمانی است؟

مانند تمام روش های زیبایی، پروتز سینه تحت پوشش بیمه درمانی نیست  وجراحان ما در کلینیک زیبایی سعادت اباد بعد از مشاوره دقیق هزینه پروتز سینه را به شما اعلام می کنند.این اطلاعات به ­وسیله کلینیک زیبایی سعادت آباد جمع آوری شده و به مقصود جایگزینی مشاوره پزشکی یا ارائه ­دهنده مراقبت سلامت شما تهیه نشده ­اند. لطفا با ارائه ­دهنده مراقبت سلامت خود برای مشاوره در رابطه با یک وضعیت پزشکی خاص مشورت کنید.

 

 


بدون نظر

پاسخ دهید

نشانی پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.

کلينيک ماه زر

کلينيک پوست، مو و زيبايی ماه زر با مديريت دکتر ميثم ضرغامی آماده ارائه انواع خدمات زيبايی به شما زيباجويان عزيز در بالاترين سطح کيفيت ممکن میباشد. مديران کلينيک ماه زر بر آن شده اند تا با مبنا قرار دادن استاندارد های جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورند که يکی از کاملترين و مجهزترين مراکز و کلينيکهای زيبايی در ايران باشد. در کلينيک زيبايی ماه زر يک تيم پزشکی متخصص با بهرهگيری از جديدترين دستگاه های روز دنيا آماده خدمت رسانی به شما زيباجويان عزيز میباشد.

اطلاعات تماس