مدیریت اخبار  

روش های کاشت مو - هزینه کاشت مو - کلینیک سعادت آباد

0 نظرات
753
۲۴-آذر-۱۴۰۰

جذابیت ظاهری افراد به عوامل مختلفی مثل طراوت و شادابی پوست، رعایت اصول مراقبتی، نحوه لباس پوشیدن، فرم بدن و چهره وابسته است. یکی از مهم‌ ترین عوامل موثر نیز، داشتن موهای سالم، پر‌پشت و خوش‌حالت می‌باشد. 

 

متاسفانه به خاطر تغذیه نامناسب و عادات نادرست زندگی، افراد زیادی هستند که دچار مشکل ریزش مو شده اند. ریزش مو را به کمک استفاده از شامپو ها و دارو های مناسب می‌توان درمان کرد ولی وقتی فردی دچار طاسی می‌شود تنها روش درمان قطعی آن، کاشت مو است. در این مقاله قصد داریم شما را با روش های مختلف کاشت مو آشنا کنیم.  

 

تاریخچه کاشت مو

 

در دوران قدیم افرادی که دچار طاسی می‌شدند، مجبور بودند که شرایط را تحمل کنند و از این مسئله چشم بپوشند یا در بهترین حالت از کلاه گیس استفاده کنند. اما خوشبختانه امروزه هر فردی که دچار مشکل ریزش مو باشد، به راحتی می‌تواند موهای از دست رفته را با کاشت مو جبران کند. 

 

در حدود صد سال قبل ژاپنی‌ها اولین کسانی بودند که برای رفع طاسی و کم ‌مویی ابرو ها، اقدام به کاشت مو کردند، که با شکست‌ همراه بود و به دلیل شروع جنگ جهانی دوم، هیچ‌ وقت هم به پیروزی ختم نشد.

 

پس از آن غربی ‌ها تصمیم به تحقیق و آزمایش روی کاشت مو گرفتند و بیست سال بعد در نیمه قرن بیستم، شخصی به نام دکتر نرمان ارنتریش توانست با برش پوست سر و انتقال مو از قسمت ‌های پر پشت (بانک مو) به قسمت ‌های مبتلا به ریزش مو، کاشت مو به معنای واقعی را پایه ‌گذاری نماید. با گذشت زمانی حدود چهل سال، کاشت مو تغییرات و پیشرفت‌ های زیادی داشته است.

 

روش‌ های کاشت مو در خانم‌ها و آقایان یکسان می‌باشد و فقط بنا بر تشخیص متخصص، بر اساس عوامل مختلف و آزمایشات هورمونی می‌تواند تفاوت ‌هایی اندک داشته باشد.

 

از آن جایی که ریزش مو مسئله ‌ای ناراحت کننده است که باعث کاهش اعتماد‌ به ‌نفس و افزایش اضطراب می‌شود، کاشت مو یکی از معدود کار های نتیجه‌ بخشی است که افراد می‌توانند انجام دهند. اما در نظر داشتن این نکته که کاشت مو آخرین راه ‌حل بعد از بررسی‌ های پزشکی و یافتن علت ریزش مو است، بسیار حائز اهمیت است.

 

انتخاب بهترین و مناسب‌ ترین روش کاشت مو، یکی از دغدغه ‌های افرادی است که تصمیم به کاشت مو دارند

 

با توجه به این که با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی، ‌روش‌ های نوینی در زمینه کاشت مو به وجود امده است که هر یک هزینه و نتایج متفاوتی دارند، انتخاب روشی که مناسب شما باشد کار پیچیده ‌ای است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. 

 

عواملی چون: میزان طاسی سر، وضعیت بانک مو، شرایط و مدت زمان خوب شدن زخم‌ ها، داشتن یا نداشتن بیماری زمینه ‌ای خاص، میزان تراکم مورد انتظار، میزان انعطاف‌ پذیری پوست سر، زمان اختصاص داده شده و میزان هزینه در کاشت مو دخیل هستند و در مورد بسیاری از آن ها پزشک متخصص باید تصمیم ‌گیری کند و تصمیم نهایی به عهده اوست.

 

 

روش‌های مختلف کاشت مو

 

به طور کلی در متد های مختلف کاشت موی سر، تار های مو از بخش‌ های دیگر مثل مو های پشت سر و نواحی کناره گوش فرد (بانک موی شخصی)، طی عمل جراحی جدا شده و در ناحیه ‌ای که دچار ریزش مو و یا طاسی است، کاشته می‌شوند.

 

عموما بانک مو ناحیه ‌ای از پوست بدن است که دارای مو های مقاوم و قوی در برابر ریزش است. بهترین مکان برای استفاده به عنوان بانک مو، نواحی پشت سر و یا کنار گوش‌ هاست؛ زیرا فولیکول‌ های مو در این بخش‌ ها بسیار مقاوم ‌اند و به دلایل هورمونی ریزش آن ها بسیار کم است. 

 

 

 

پرکاربرد ترین روش ‌های کاشت مو عبارتند از: 

 

کاشت مو به روش FUT (Follicular Unit Transplant)

 

این روش یکی از قدیمی‌ ترین و ابتدایی ‌ترین روش‌ های کاشت موی سر است که در آن فرد را بی هوش می‌کنند، پزشک متخصص یک تکه از پوست و مو را به عرض حدود دو سانتی ‌متر و طول بیست‌ و پنج سانتی‌ متر از پشت سر بیمار بر می‌دارد. سپس محلی که پوست ‌آن برداشته شده را با کمی کشش به هم می‌رساند و بخیه می‌کند. 

 

این روش کاشت مو تا حدود دوازده روز طول می‌کشد و بعد از آن، بخیه ‌ها از پشت سر شما برداشته می‌شوند.

پوست برداشته شده از پشت سر توسط متخصصین کاشت به قعطعات کوچک تقسیم می‌شود که آن ها را گرافت می‌نامند.

 

هر گرافت شامل یک تا چهار تار مو است. سپس این گرافت‌ ها را در محل ریزش مو می‌کارند.

 

این روش به افراد ۱۸ تا ۲۵ سال توصیه نمی‌شود؛ مگر این که نظر پزشک متخصص این باشد. در ‌ضمن در این روش به دلیل استفاده از میکروسکوپ ، میزان آسیب به ریشه ‌های مو کم  است و بیش از ۹۰٪ مو های برداشت شده سالم پیوند زده می‌شود و همین نکته باعث برتری این روش در افرادی که میزان بانک موی محدودی دارند، نسبت به روش کاشت موی FIT  می‌گردد. 

 

در روش FUT مو های پشت سر و کنار سر (در واقع بانک مو) آسیب ندیده و بقیه پوست جهت برداشت در مراحل آتی، سالم باقی می‌ماند.

 

در این روش هیچ نیازی به کوتاه کردن مو های پشت سر قبل از عمل نیست و حتی امکان کاشت مو های بلند هم وجود دارد. 

 

 

 

از جمله عوارض جانبی این روش می‌توان به تعداد کم گرافت‌های کاشته شده، بی هوشی، درد شدید، ماندگاری رد بخیه اشاره کرد.

 

کاشت مو به روش FIT 

 

در این روش تار های مو تک‌ تک از بانک مو جدا شده و به ناحیه طاسی پیوند زده می‌شود.

 

در روش کاشت موی FIT یک ابزار پانچ مانند نوک تیز برای استخراج فولیکول‌ های مورد نظر بانک مو از پوست جمجمه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع تفاوت این روش با روش قبلی در این است که در روش FUT یک نوار باریک مو از ناحیه دهنده پوست برداشته می‌شود و واحد های فولیکولی به صورت میکروسکوپی از روی آن نوار برداشته می‌شوند؛ اما در این جا با یک ابزار، ‌به طور مستقیم واحد فولیکولی را بر‌می‌دارند و تار های آن را تک‌ به تک جدا می‌کنند.

 

این روش نسبت به روش قبلی تعداد گرافت ‌های کاشته شده بیش تر و نتیجه نهایی بهتری دارد؛ اما همچنان دوران نقاهت طولانی، خونریزی، نیاز به جلسات مکرر و تورم در برخی نواحی سر از جمله مواردی است که باعث می‌شود فرد متقاضی کاشت مو این روش را به عنوان یک انتخاب خوب در نظر نگیرد.

 

 

 

مقایسه روش FUT و FIT:

 

 در افرادی که از روش FUT استفاده می‌کنند، معمولا باید تمام پوست سر پیش از جراحی تراشیده شود، در حالی که در افرادی که روش FIT را استفاده می‌کنند، این امکان وجود دارد که فقط بخشی که از آن مو برداشته می‌شود، پیرایش می‌گردد. 

 

در کاشت مو به روش FUT بازده پیوندی نسبت به روش دیگر پایین ‌تر است و شما مقدار کم تری موی دهنده برای پیوند دریافت خواهید کرد. زیرا در این روش نمی‌توان مقدار زیادی مو برداشت کرد. 

 

در فرآیند کاشت مو FUT نرخ رشد مو‌های پیوندی پایین ‌تر است و دقت ابزار مورد استفاده آن نیز از تکنیک میکروسکوپی روش FIT کم تر می‌باشد. 

 

کاشت مو به روش FUT نیاز به بخیه زدن دارد، اما در روش کاشت مو FIT نیازی به بخیه ندارید. 

 

 برای افرادی که به داشتن مو های کوتاه علاقه ‌مند هستند روش FUT انتخاب بهتری است. زیرا آثار زخم ناشی از فرآیند کاشت مو با داشتن مو های کوتاه، کم تر در معرض توجه است و پراکندگی مو بیش تر است. 

 

با روش  کاشت مو FUT فرد باید برای مراجعات دوم و سوم پیوند نیز اقدام کند و پزشک  باید آثار زخم ناشی از دفعات قبلی را معاینه کند. البته پیش از این که بیمار برای روش پیوند خود تصمیم‌ گیری کند، ضروری است که با یک جراح ماهر و متخصص مشورت کند. 

 

در بسیاری از بیماران، کاشت مو با نتیجه مقبول، به استفاده از هر دو تکنیک نیاز دارد و خیلی مهم است که بیماران به کلینیکی مراجعه کنند که امکان انجام هر دو روش را داشته باشد.

 

کلینیک سعادت آباد با ارائه هر دو روش کاشت مو، به شما کمک می‌کند تا بهترین روشی که با آن در عمل کاشت مو به نتیجه موفقیت آمیز خواهید رسید را انتخاب کنید و ظاهری ایده آل پیدا کنید. 

 

کاشت مو به روش BHT(Body Hair transplant)

 

یکی از بهترین روش‌ّ های کاشت موو  در حال حاضر این روش است که کمترین عوارض را دارد و عمل جراحی آن نیز بسیار ساده و بی‌ دردسر است. 

 

گاهی ممکن است شخصی که می‌خواهد عمل کاشت مو را انجام دهد، بانک مویی با تراکم بسیار پایین داشته باشد، یا حتی ممکن است که فولیکول مناسبی جهت پیوند نداشته باشد.

 

در چنین شرایطی باید از فولیکول ‌های نواحی دیگر بدن، برای پیوند و کاشت در سر استفاده شود.  

 

این نواحی با توجه به شرایط فیزیکی و آناتومی هر کس، از فردی به فرد دیگر متفاوت است. اصولا پزشک متخصص با بررسی قسمت مورد نظر برای کاشت فولیکول مو و بررسی فولیکول ‌های مو های سایر نواحی بدن، از یکی از نواحی زیر برای این روش استفاده می‌نماید: ریش، سینه، ناحیه روی شکم، در برخی موارد ناحیه  شرمگاهی. 

 

اما باید در نظر داشته باشید که پزشک متخصص کاشت مو، تا دلیلی اورژانسی مبنی بر شرایط بیمار و تراکم مو های پشت سر و پشت گوش نباشد، به سراغ انتخاب فولیکول مو های بدن، نمی‌رود. 

 

در این روش، هر فولیکول به طور جدا گانه از ناحیه دهنده در بدن با دستگاه برداشته می‌شود و در ناحیه گیرنده پیوند می‌گردد. 

 

اما همان طور که می‌دانیم فولیکول مو های بدن در فاز های مختلفی از رویش و رشد قرار دارند و نسبت به پوست سر از تحرک بالا تری برخوردارند؛ بنابراین  هنگام استخراج واحد های فولیکولی از نواحی مختلف بدن باید فعالیت و گردش خون آن ناحیه از پوست بدن را در نظر داشت. 

 

اگر هنگامی که فولیکول برداشت می‌شود در مرحله استراحت باشد، احتمال آسیب دیدن آن بیش تر است. برای جلوگیری از این امر، استخراج فولیکول جهت پیوند فقط باید بر روی فولیکول ‌های فعال انجام شود.

 

به همین دلیل، هنگامی که پزشک متخصص  BHT را جهت کاشت، کاندید می‌نماید به مراجعه‌ کننده توصیه می‌شود محل دهنده فولیکول مو در بدن  را 3-4 روز قبل از انجام عمل پیوند تراشیده باشد تا مشخص شود که فولیکول ‌های آن بخش در چه فازی از رشد قرار دارند.

 

این روش کاشت مو برای افرادی استفاده می‌شود که:

 

موهای منطقه پشت سر و گوش آن ها ضعیف بوده یا دچار ریزش شده است

 

در کاشت‌ های قبلی، مناطق دهنده فولیکول بیش از اندازه استفاده شده است و برای برداشت دوباره مناسب نیست

 

به دلیل استفاده از روش‌ های نامناسب کاشت مو، منطقه دهنده فولیکول در آن‌ ها دیگر قابل استفاده نیست.

 

به دلایلی از قبیل تصادف یا بخیه و زخم، دچار ریزش مو در بخش‌ هایی از صورت مثل ابرو ها یا ریش شده‌اند 

 

نیاز به ترمیم موهای کاشته شده دارند 

 

کاشت مو به روش HRT 

 

این روش نیازی به بانک موی فرد ندارد و در واقع روش کاشت مو نیست؛ بلکه یک روش ترمیمی است. مو های مورد استفاده از این روش کاملا طبیعی هستند و ترمیم معمولا در یک جلسه انجام می‌شود. نتیجه نهایی نیز به این صورت است که خط رویش بسیار طبیعی می‌باشد. 

 

در این روش شما می‌توانید از محصولات مو مثل ژل، تافت، سشوار، اتوی مو استفاده کنید و در هر بار شست ‌و ‌شوی موی سر نیز متوجه خواهید شد که آب به راحتی به پوست سر شما نفوذ می‌کند و هیچ فرقی با قبل ندارد.

 

در کاشت مو به روش HRT‌، دوره نقاهت بسیار کوتاه است و نتیجه کاشت بسیار ماندگار خواهد بود. هم خانم‌ ها و هم آقایان می‌توانند از این روش برای رفع کم ‌پشتی مو ها و طاسی موضعی استفاده کنند و از آن جایی که هزینه این روش کم است و نتیجه کار بسیار طبیعی است، متقاضی زیادی نیز دارد. 

 

روش HRT از نظر سنی محدودیتی ندارد و برای کسانی که بیماری ریزش موی سکه‌ ای دارند نیز قابل انجام است.

 

 

 

کاشت مو به روش SUT

 

پیشرفته‌ ترین روش کاشت مو در حال حاضر این روش است. کم ترین عوارض را دارد و نتایج ماندگار تری هم نسبت به روش های دیگر دارد. در این روش، از دستگاه ‌ّهای پیشرفته استفاده می‌شود و دیگر همه کار ها دستی نیست. با روش SUT می‌توان تا حدود چهارده هزار تار مو را بدون جراحی و درد و خون ‌ریزی کاشت. دوره نقاهت این روش بسیار کوتاه است و تراکم بالایی نیز دارد؛ حتی در حد شصت تار مو در یک سانتی‌ متر هم امکان ‌پذیر است.

 

روش SUT هیچ‌ گونه نیازی به بخیه و بی هوشی ندارد و در یک جلسه انجام می‌شود. در کاشت مو به روش SUT، فولیکول‌ ها را به شکلی استخراج می‌کنند که حداقل میزان بافت پوست سر همراه با آن برداشته شود. البته در تکنیک FIT  نیز تا حدودی همین کار انجام می‌شود، اما از آن جایی که در روش SUT استخراج فولیکول ‌ّها تماما به وسیله دستگاه ‌های پیشرفته انجام می‌شود، بنابر این نتایج حاصل از SUT به مراتب بهتر و طبیعی ‌تر از روش‌ های رایج دیگر خواهند بود.

 

در این روش متقاضی به هیچ عنوان بی هوش نمی‌شود؛ بلکه از یک بی‌ حسی موضعی در ناحیه مورد نظر در این تکنیک استفاده می‌گردد و از آن جایی که سوراخ‌ های کوچک در بانک مو تا هفت روز و در ناحیه‌ پیوند تا دو هفته بعد التیام می‌یابند، دوره بهبود آن کوتاه است و بلافاصله بعد از عمل، درد و ناراحتی وجود ندارد یا بسیار کم است.

 

در ضمن نکته قابل توجه این است که دستگاه ‌های مورد استفاده در این روش نسبت به سایر متد ها، سرعت فرآیند کاشت را به طور قابل توجهی بالا می‌برد. همچنین امکان ایجاد خطای انسانی و آسیب رساندن به فولیکول ‌ها به حداقل میزان خود می‌رسد. از آن جایی که از پانچ های نوک تیز دستی در این روش استفاده نمی‌شود، لذا متقاضی درد، خون ریزی و اسکاری را تجربه نخواهد کرد.

 

 در نهایت این روش کاشت مو، یک تکنیک کم‌ تهاجمی است و از روش‌ های نوین کاشت موی بدون جراحی به شمار می‌آید، لذا شما در این روش تجربه درد، خونریزی، بی‌هوشی و بخیه را نخواهید داشت یا بسیار کم تر از روش‌ های دیگر آن را تجربه خواهید کرد. همچنین دقت بالای این روش نسبت به روش‌ های دیگر این امکان را به شما می‌دهد که مویی بسیار طبیعی با خط رویش کاملا طبیعی داشته باشید که تشخیص کاشت موی شما را برای دیگران کم تر کند.

 

انتخاب پزشک مناسب

 

انتخاب پزشک مناسب برای کشت مو، جدا از نوع روشی که برای کاشت مو در نظر دارید، از این جهت مهم است که اگر پیوند طبیعی مو توسط یک متخصص مجرب انجام شود، باعث می‌شود که نتیجه کاملا طبیعی و حرفه ‌ای باشد و به نتیجه دلخواه و مطلوب خود برسید. همچنین امکان بروز عوارض جانبی بعد از عمل نیز بسیار کم خواهد شد و دوره نقاهت کوتاه‌ تری را نیز سپری خواهید کرد.

 

عموما توجه مردم تنها به کاشت موی بد جلب می‌شود. زیرا نتایج کاشت موی خوب قابل مشاهده نیست و آن قدر طبیعی به نظر می‌رسد که کسی متوجه آن نمی‌شود. 

 

چیزی که پیوند موی خوب و بد را را از هم متمایز می‌کند، تجربه و مهارت پزشکی است که جراحی را انجام می‌دهد. پزشکان بی تجربه یا افراد غیرمتخصص، به احتمال زیاد نتایجی غیر‌طبیعی ایجاد می‌کنند که به راحتی قابل تشخیص است. به همین دلیل بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که:

 

تحصیلات و دانش مرتبط داشته باشد

 

پزشکی که انتخاب می‌کنید، باید متخصص پوست و مو باشد، همچنین دوره‌ های آموزشی مرتبط را نیز گذرانده باشد. به خاطر داشته باشید پزشکانی که عضو انجمن متخصصان پوست ایران هستند، اولویت بیشتری دارند.

 

مهارت و تجربه کافی داشته باشد.

 

هر چه تجربه پزشک متخصص بیش تر باشد، طبیعتا مهارت بیش تری نیز خواهد داشت و می‌توان با اطمینان کامل پیوند طبیعی مو را به دست وی سپرد، بدون این که از نتیجه آن نگران بود.

 

دیدن نمونه کار های جراح  مورد‌ نظر می‌تواند در این زمینه راهنمای خیلی خوبی باشد. در ضمن صحبت با افرادی که کاشت موی خود را با پزشک مورد نظر انجام داده ‌اند و پرسیدن از نتایج و میزان رضایتشان می‌تواند به شما در انتخاب پزشک و اطمینان از عملکردش کمک کند.

 

در اجرای تکنیک‌ های جدید کاشت مو توان مند باشد.

 

تکنیک‌ های جدید کاشت مو به گونه ‌ای هستند که اشکالات و عوارض روش‌ های قدیمی را برطرف کنند. یک متخصص کاشت مو باید در این زمینه کاملا به ‌روز باشد، از جدید ترین تکنیک ‌ها آگاه باشد و بتواند با توجه به انتظارات فرد مراجعه ‌کننده و بررسی ویژگی‌ های مو های او، بهترین روش را با طبیعی ‌ترین حالت و کم ‌ترین عوارض را انجام دهد. 

 

توانایی براورد و پیشبینی نتیجه کار را داشته باشد.

 

جهت و زاویه رشد موی هر قسمت را بداند، تا بتواند با دقت و به کمک میکروسکوپ واحد های فولیکولی را پیدا و تار های تکی مو ر اجدا کند. 

 

کلینیک سعادت آباد با حضور بهترین کادر پزشکی، به شما کمک می‌کند تا عمل کاشت موی خود را با موفقیت پشت سر بگذارید و مو هایی طبیعی و پرپشت داشته باشید. 

 

عوارض کاشت مو

• درد 

 

• به جا ماندن رد زخم حاصل از بخیه

 

• طبیعی نبودن خط رویش مو

 

• نقاهت طولانی در برخی روش‌ّها

 

• تورم در برخی نواحی صورت

 

• نیاز به استفاده از دارو های مسکن و آرام بخش

 

• خون‌ریزی در برخی روش‌ها

 

• وجود نکروز در پوست

 

 

نکات مهم پیش از کاشت مو

 1. انجام آزمایشات گفته شده توسط پزشک مثل آزمایش خون برای تشخیص بیماری ‌های عفونی یا ویروسی
 2. اعلام دارو های مصرفی به پزشک
 3. اعلام بیماری ‌های زمینه ‌ای به پزشک
 4. عدم مصرف قرص‌‌ های مکمل مثل ویتامین E از یک هفته قبل از عمل کاشت مو
 5. عدم مصرف آسپرین،‌الکل برای جلوگیری از رقیق شدن خون

 

هزینه کاشت مو

عوامل اساسی موثر بر هزینه کاشت مو عبارتند از:

 

 • تعداد گرافت‌ های استخراج شده: هرچه تعداد گرافت استخراج شده از بانک مو بیش تر باشد، هزینه عمل بیش تر است.
 • روش کاشت مو: روش ‌های جدید تر، معمولاهزینه ‌های بیش تری دارند؛ اما در ضمن کارآمد ‌تر و موثر تر نیز هستند. البته همان طور که گفته شد، بهتر است انتخاب روش کاشت با توجه به میزان طاسی سر و حساسیت و نازکی پوست سر به عهده متخصص باشد.
 • میزان تخصص کادر پزشکی
 • اعتبار کلینیک
 • تجهیزات کلینیک
 • آزمایشات قبل از کاشت مو (آزمایشات هورمونی و ...)
 • دارو های تجویز شده برای بعد از کاشت

 

سوالات 

 

در یک جلسه کاشت مو چند تار مو می‌توان کاشت؟ 

این مسئله کاملا بستگی به میزان تراکم بانک موی شما دارد. مثلا اگر از کسی هزار تار مو برداشت شود، به همان تعداد در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شود. اما عموما با روش‌ ّهایی مثل FIT وFUT در سه جلسه پشت هم ، بیش تر از شش تا هفت هزار تار مو نمی‌توان کاشت. 

 

آیا تکنیک کاشت SUT همان SAFER است؟ 

خیر، این دو روش بسیار با هم متفاوتند و روش SAFER معایبی دارد که در روش کاشت موی SUT وجود ندارد. از جمله استریل نبودن دستگاه، مدل خط رویش غیر طبیعی و تراکم کم تر مو های کاشته شده.

 

بعد از کاشت مو افراد چه نکاتی را باید رعایت کنند؟ 

تا یکی دو هفته از ورزش‌ های سنگین بپرهیزید و شستشوی سر را بسیار آرام انجام دهید.

 

جمع‌بندی

 

در این مقاله ما تاریخچه مختصری از کاشت مو، ‌روش‌ ّهای مختلف آن و نکات مورد نظر برای انتخاب روش کاشت و انتخاب پزشک مناسب بیان کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

 

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

درباره کلینیک سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات تماس