مدیریت اخبار  

درصد موفقیت کاشت مو - آشنایی با روش های کاشت موی موفق

0 نظرات
760
۲۷-آذر-۱۴۰۰

درصد موفقیت کاشت مو

اگر شما هم جزو متقاضیان کاشت مو هستید، احتمالا حرف برخی افراد را شنیده اید که راجع به بی تاثیر بودن عمل کاشت مو می‌گویند. از طرف دیگر عده بسیار زیادی را هم دیده اید که با انجام عمل کاشت مو به ظاهر دلخواه خود و مو هایی پرپشت رسیده اند. در این مقاله، قصد داریم یک بار برای همیشه، از این ابهام خارج شویم و درصد موفقیت کاشت مو را بیان کنیم. 

 

تاریخچه کاشت مو

کاشت مو را از کشور ژاپن که معمولا با فیلم هایی که بازیگران آن ها افرادی طاس بودند به یاد داریم. واقعیت این است که ژاپنی ها، برای رفع طاسی و کم مویی در نواحی مانند ابرو، اقدام به کاشت مو کردند اما متاسفانه این اقدام با نتایج خوبی همراه نبود و با شکست مواجه شد. 

 

سال های بعد، دکتر نرمان ارنتریش، اولین فردی بود که با برش دادن پوست سر و انتقال فولیکول های مو از قسمت پر پشت به قسمت کم پشت، کاشت مو را به طور واقعی انجام داد. همان طور که امروزه مشاهده می‌شود، با پیشرفت علم و تکنولوژی روش های کاشت موی جدیدی ارائه شده اند که هر کدام درصد های موفقیت مخصوص به خود را دارند. انتخاب این که کدام روش کاشت مو، مناسب شما است تنها برعهده پزشک متخصص پوست و مو است.

 

درصد موفقیت کاشت مو 

کاشت مو، یکی از جراحی های زیبایی برای داشتن مو های طبیعی به شمار می‌آید، که در نواحی خالی از مو بر روی سر انجام می‌شود. یکی از نکات بسیار مهم و تصورات غلطی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که عمل کاشت مو تنها باعث رویش مجدد و نواحی خالی بر سر می‌گردد و درمانی برای داشتن تراکم مو ها و افزایش حجم آن ها نیست. زیرا گرافت ها را از بخش هایی از سر و قسمت های دیگر انتقال می‌دهند. 

این تصور، تصوری غلط و اشتباه است که فکر کنید تراکم مو ها بیش تر نمی‌شود و همچنان سر شما پس از کاشت مو دچار طاسی باقی می‌ماند. چون گرافت ها از بانک مو برداشته می‌شوند و دارای فولیکول های قوی هستند که امکان رشد مجدد دارند و باعث پرپشت تر شدن مو های سر می‌شوند.

باید به این نکته توجه کنید که در هر شیوه درمانی عوامل زیادی برای موفقیت یا عدم موفقیت عمل وجود دارند. کاشت مو نیز یک اقدام تهاجمی به شمار می‌اید، که از این قاعده مستثنی نیست. 

در انجام این عمل عواملی همچون، انتخاب روش درمانی مناسب، داشتن یا نداشتن بانک موی قوی و رعایت نکات کامل مراقبت های قبل و بعد از عمل، عواملی هستند که همگی در موفقیت و یا عدم موفقیت کاشت مو موثر خواهند بود. یکی از مواردی که شاید کم تر کسی به آن توجه کند، فصل کاشت مو است. بر طبق تجربه افراد پس از عمل کاشت مو، بهتر است این اقدام در فصل هایی که هوایی معتدل دارند انجام شود. در تابستان به دلیل بالا بودن دمای هوا و تعریق پوست سر و در فصل زمستان به دلیل سرمای زیاد و ریزش برف و باران بهتر است از انجام عمل کاشت مو خودداری کنید و انجام آن را به سایر فصول سال موکول کنید.

البته، این مورد نیز با توجه به ناحیه جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنید متفاوت است و باید در این باره با پزشک خود مشورت نمایید. 

 

سه عاملی که درکاشت موی ناموفق نقش دارند

اضطراب یک پاسخ طبیعی بدن است، به ویژه قبل از جراحی زیبایی. ما در این قسمت به بررسی عواملی میپردازیم که در کاشت موی ناموفق نقش دارند.  اولین عامل، کم تجربه بودن جراح می‌باشد. هر چه مهارت و دقت یک پزشک بالا تر باشد، نتایج حاصل از کاشت مو نیز رضایت بخش تر است. اگر پزشک مهارت و دقت کافی را دارا نباشد، هنگام برداشت فولیکول ها از بانک مو، به بانک مو و فولیکول های سالم نیز آسیب و صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند که باعث می‌شود در آینده نیز نتوانید عمل کاشت مو داشته باشید. یکی دیگر از این عوامل، نامناسب بودن شرایط متقاضی کاشت مو است. 

پیش از جراحی، پزشک از شما سوالاتی در مورد وضعیت سلامتی بدنتان می‌پرسد. بهتر است در این قسمت، صداقت کافی را داشته باشید تا بر اساس شرایط پوست و موی شما بهترین تصمیم گرفته شود. 

عامل بعدی، مراقبت های ناکافی بعد ازعمل است. شما باید پس از عمل کاشت مو، از پزشک خود بخواهید که دستورات بهداشتی و مراقبتی را برایتان شرح بدهد تا از بروز کیست، عفونت و التهاب بعد از عمل جلوگیری شود.

 

آشنایی با روش های کاشت موی موفق  

شناخت و انتخاب مناسب ترین روش های کاشت مو و تصمیم گیری آن بر عهده پزشک شما خواهد بود.  پزشک با توجه به پوست کف سر شما و همچنین جنس موهای شما و تراکم آن ها برای شما مناسب ترین روش درمانی را تجویز می‌کند.

 

آشنایی با روش FIT

در این روش با استفاده از دستگاه پانچ میلیمتری، تار های مو به نقاط خالی از مو بر روی پوست سر انتقال پیدا می‌کنند. این روش برای افرادی مناسب است که برخی از نواحی سرشان خالی از مو است و میزان طاسی آن ها وسیع نیست.

 

آشنایی با روش FUT

در این روش یک نوار پوست سر از ناحیه اهدا کننده، که دارای بانک موی قوی است برداشته می‌شود. سپس آن ناحیه از پوست سر را بخیه می‌زنند. در ادامه یک اسکار خطی بر روی پوست سر به جای می‌گذارد. این شیوه درمانی یکی از پر متقاضی ترین روش ها در جهان است که البته روشی بسیار تهاجمی است و به همین دلیل شاید باب میل خیلی ها نباشد ولی پاسخ دهی آن به شدت خوب است. همچنین دوره نقاهت بعد از عمل آن بسیار طولانی است و نیاز به استراحت بیش تری دارد و ممکن است فرد تا یک هفته نتواند در محل کار یا تحصیل خود حاضر شود.

 

آشنایی با روش SUT

اگر شخص متقاضی دریافت کاشت مو از بانک موی مناسبی برای پیوند برخوردار نباشد، از این روش استفاده می‌کنند. در این شیوه پزشک با برداشت فولیکول های مو از دیگر نقاط بدن مانند: زیر بغل، ریش و مو های سینه، فولیکول ها را به نواحی خالی از موی سر انتقال می‌دهد.

 

آشنایی با روش fue

گرافت ها به وسیله یک دستگاه برقی، از درون پوست برداشته می‌شوند که این کار باعث دقت بالا و افزایش سرعت در انجام عمل کاشت می‌شود. این شیوه ایمن ترین و کم عارضه ترین روش برای انجام عمل کاشت مو است. 

مطالعات اخیر نشان داده است که انجام عمل کاشت مو، برای آقایان نسبت به خانم ها موثر تر است. زیرا این روش به دلیل نوع ریزش مو در جنس مونث و انتظارات آن ها از این روش درمانی، روش خوبی برای درمان به شمار نمی‌رود. 

 

نشانه های کاشت موی موفق 

بعد از عمل کشت مو ممکن است زخم‌ها یا دلمه هایی در محل کاشت مو ایجاد شود، که نباید به این دلمه ها دست زد چون دست کاری کردن این دلمه ها، باعث به وجود آمدن عوارض بعد ازعمل کاشت مو می‌شود. همچنین درصد موفقیت عمل کاشت مو با دست کاری آن ها کم تر می‌شود. حدوداً دو هفته پس از عمل کاشت مو، دلمه ها به طور خود به خود از بین می‌روند و مو های کاشته شده شروع به ریختن می‌کنند. اما باید توجه داشته باشید که این موضوع اتفاقی بسیار طبیعی است و جای نگرانی نیست. زیرا فولیکول ها همچنان در داخل پوست سر هستند و بعد از گذشت دو هفته مجددا شروع به رویش می‌کنند. این اتفاق نشان دهنده پیوند گرفتن آن ها در داخل پوست سر است. همچنین باید توجه داشته باشید که، بعد از گذشت حدودا چهار ماه بعد از عمل کاشت مو شاهد ظهور موهای نازک  و کرک مانندی خواهید بود. که با گذشت زمان این مو ها شروع به ضخیم شدن و افزایش تراکم می‌کنند. 

 

علت عدم موفقیت کاشت مو 

یکی از دلایل عدم موفقیت کاشت مو، به وجود آمدن انواع عفونت هاست. عفونت باعث می‌شود که درصد موفقیت این عمل کاهش پیدا کند، اگر به هر دلیلی پوست شما عفونت کند، این عمل با شکست مواجه می‌شود. عفونت به وجود آمده باعث می‌شود که فولیکول های مو از بین بروند و وقتی فولیکول های مو از بین بروند، دیگر مویی وجود ندارد که رشد کند و به همین دلیل تمامی زحمات شما به هدر می‌رود. 

 

به همین علت متخصصان پوست و مو به شما پیشنهاد می‌دهند، که بعد از عمل نکات مراقبتی را به خوبی رعایت کنید. مثلاً از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی دوری کنید. همچنین بعد از عمل استراحت خوبی داشته باشید و دوران نقاهت را به خوبی سپری کنید، تا دچار عدم موفقیت درکاشت مو نشوید. 

 

مطمئنا هیچ فردی نمی‌خواهد که وقت و پولش را هدر بدهد و در نهایت از نتایج نا امید شود. ما به شما این اطمینان را می‌دهیم که با مشورت از پزشک متخصص پوست و مو و انتخاب کلینیک مجهز هرگز این اتفاق نخواهد افتاد. 

 

این نکته را باید بدانید که میزان موفقیت عمل کاشت مو،  به پارامتر های زیادی بستگی دارد. از جمله فناوری مورد استفاده کلینیک، مهارت و تجربه پزشک، هم چنین کمک و پشتیبانی بیماران برای درمان پس از کاشت مو، در موفقیت پس از عمل موثر می‌باشند.

یکی از مهم ترین عوامل افزایش موفقیت کاشت مو، انتخاب پزشک و کلینیک مناسب است. پزشک متخصص با توجه به وضعیت هر فرد از مناسب ترین روش کشت مو استفاده می‌کند.

کلینیک سعادت آباد با بیش از ۱۷ سال سابقه درخشان در زمینه کاشت مو می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که عمل کاشت موی خود را با موفقیت هر چه تمام تر پشت سر گذاشته و نتایج ایده آلی را کسب نمایید. 

 

برای دریافت وقت مشاوره حضوری رایگان از این کلینیک می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲ تماس بگیرید. 

 

بعد از کاشت مو، مواردی وجود دارد که اهمیت دادن به آن می تواند درصد موفقیت را افزایش دهد. از جمله این موارد عبارتند از: دوری از استرس، پرهیز از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، پرهیز از قرار گرفتن در معرض گرما و عرق کردن، استفاده از مکمل‌ های غذایی و ویتامین ها، استفاده از دارو های ضد درد و آنتی بیوتیک و در صورت تجویز پزشک استفاده از ماینوکسیدیل و فیناستراید.

 

سوالات متداول  

 

مهمترین عامل در افزایش درصد موفقیت کاشت مو چیست؟ 

موثر ترین و مهم ترین عامل، انتخاب پزشکی ماهر و کلینکی  مجهز است که می‌تواند درصد موفقیت شما را افزایش دهد.

 

تاثیر تغذیه بعد از کاشت مو چقدر است؟

تغذیه درست و سالم بعد از عمل کاشت مو، درصد موفقیت کاشت را افزایش می‌دهد. بلکه رعایت این تغذیه در تمام طول عمر انسان نیز مهم است و بر سلامتی  اثر دارد.

 

آیا مراقبت های بعد از کاشت مو در بالا بردن نتیجه موثر هستند؟

پاسخ ما به شما بله است. مراقبت های بعد از کاشت مو بسیار موثر هستند و در صورتی که به درستی انجام نشوند ریسک ابتلا به عفونت و عدم موفقیت را بالا می‌برند.

 

0.0
آخرین ویرایش: -/-
اخبار مشابه:

هنوز نظری وارد نشده است!

نظر خود را ارسال نمایید

پست الکترونیکی شما انتشار پیدا نمی کند.

درباره کلینیک سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388 مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری ITفعالیت خود را آغاز کرد.

اطلاعات تماس